НОВИНИ

04.07.2006 | Україна підраховує, скільки коштуватиме їй обмеження поставок труб до Європи
За матеріалами - Міністерства економіки України, ProEUROPA

У зв´язку із введенням Європейською Комісією антидемпінгових мит на українські безшовні труби, Міністерство економіки України почало моніторинг їх поставок до країн Європейського Союзу. Повідомлення про це оприлюднено на офіційному сайті Мінекономіки.
 
Як наголошується в повідомленні, моніторинг проводиться з метою визначення впливу дії антидемпінгових заходів на обсяг експортних поставок українських безшовних труб до ЄС, а також для визначення негативних наслідків у зв´язку з цим для фінансово-економічного стану українських трубних підприємств.
 
«Результати моніторингу вже найближчим часом буде використано в переговорному процесі з європейською стороною в рамках роботи у напрямі лібералізації доступу українських безшовних труб на ринки країн - членів ЄС», - йдеться в повідомленні.
 
Крім того, Мінекономіки відзначає некоректність визначення предметом антидемпінгового розслідування, проведеного ЄК, товару, який охоплює надзвичайно широкий спектр різноманітних безшовних труб.
 
У Мінекономіки вважають, що між поставками української трубної продукції до ЄС і станом європейської промисловості відсутній причинно-наслідковий зв´язок.
 
Також у міністерстві звертають увагу на те, що при винесенні рішень про введення антидемпінгових мит, ЄК скоригувала ціни на енергоносії в Україні, керуючись даними Румунії.
 
Як повідомлялось, Єврокомісія своїм рішенням від 27 червня ввела антидемпінгові мита на українські безшовні труби у розмірі 12,3-25,7%.
 
ЄК також ввела антидемпінгові мита на безшовні труби з Хорватії (29,8%), Румунії (11,7-17,8%), Росії (24,1%).
 
Мита у розмірі 12,3-25,7% для українських виробників труб діятимуть 5 років. Найбільше мито встановлено на безшовні труби компанії «ЮТіСТ» - 25,7%, а найменше - на продукцію «Дніпровського трубного заводу» - у розмірі 12,3%. «Нікопольський завод безшовних труб «Ніко Тьюб» і «Нижньодніпровський трубопрокатний завод» платитимуть мито у розмірі 25,1%. Решта українських трубників, як і «ЮТіСТ», платитиме митний збір у розмірі 25,7%.
 
Європейська Комісія почала антидемпінгове розслідування щодо безшовних труб з України 1 березня 2005 року. А 24 квітня ц.р. Євросоюз передав Україні матеріали антидемпінгового розслідування, відповідно до яких ставки митного збору для українських підприємств повинні були становити: для «ЮТіСТу» — 26,2%, «Нікопольського заводу безшовних труб «Ніко Тьюб» і «Нижньодніпровського трубопрокатного заводу» — 25,15%, Дніпровського трубного заводу» — 12,3%, для інших трубних підприємств України — 26,2%. Українська сторона висловила незгоду з позицією ЄС щодо мит на безшовні труби, посилаючись на угоду про партнерство і співпрацю між Україною і ЄС.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2550. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект