НОВИНИ

02.12.2021 | Іран почав виробництво збагаченого урану попри переговори із Заходом
Джерело - Reuters

Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву контролюючого органу ООН.

Ця заява Міжнародної агенції атомної енергетики (IAEA) прозвучала на третій день непрямих перемовин Ірану зі США про відновлення ядерної угоди. IAEA відзначила, що Іран використовує у Фордові оновлені блоки IR-6, які більш ефективні для збагачення урану.

Іран відкидає ці звинувачення, заявляючи, що завод, про який ідеться у звіті, працює у штатному режимі та не використовує жодних оновлень. Також в Ірані заявляють, що ядерну програму використовують лише для мирних цілей.

Разом із тим гендиректор агенції Рафаель Гроссі зазначив, що робота заводу Фордов викликає велике занепокоєння, необхідно провести детальну інспекцію ядерного об’єкту, щоб дізнатися, на якій стадії зараз перебуває ядерна програма країни.

ЗМІ відзначає, що Іран та західні країни проводять перемовини у Відні, щоб відновити «ядерну угоду» 2015 року, яку США скасували за президентства Дональда Трампа і наклали на Іран жорсткі санкції. Цього тижня перемовини між Тегераном і Вашингтоном поки не привели до жодного прогресу.

Тим часом в Ізраїлі заявляють, що Іран, попри проведення перемовин, продовжує розвивати ядерну програму для виготовлення ядерної зброї. Як повідомляє агенція Axios, яка базується у Тель-Авіві, Ізраїль поділився із США та європейськими партнерами даними розвідки, згідно з якими Іран вже має можливість отримувати збагачений уран такої якості, яка потрібна для виготовлення ядерної зброї.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект