НОВИНИ

15.11.2021 | Перед самітом: США та Китай обмінялися застереженнями через Тайвань
Джерело - Korrespondent

Напередодні віртуального саміту між президентом США Джо Байденом і главою КНР Сі Цзіньпіном сторони обмінялися застереженнями щодо конфлікту навколо Тайваню. Держсекретар США Ентоні Блінкен у розмові з главою МЗС КНР Ван Ї висловив стурбованість "воєнним, дипломатичним і економічним тиском КНР на Тайвань", повідомив Держдепартамент США ввечері в суботу, 13 листопада.

За повідомленням Держдепу, Блінкен закликав Пекін до участі в конструктивному діалозі з метою врегулювання тайванського питання "мирним шляхом та відповідно до побажань та інтересів людей на Тайвані".


Зі свого боку Ван Ї застеріг США від втручання в конфлікт, попередивши, що "будь-яка підтримка тайванського руху за незалежність наразить мир у Формозькій протоці (колишня назва Тайванської протоки. - Ред.) на ризик і зрештою матиме ефект бумерангу".

Віртуальний саміт США-Китай

Віртуальний саміт між Джо Байденом та Сі Цзіньпіном відбудеться 15 листопада. На переговорах йтиметься про "відповідальне" ставлення до "конкуренції" між двома країнами і можливу співпрацю в питаннях, що становлять взаємний інтерес, заявила прессекретарка Білого дому Джен Псакі.

Відносини між США та Китаєм останнім часом загострилися через Тайвань. Острів Тайвань відокремився від материкового Китаю в 1949 році. Відтоді він позиціонує себе як незалежна держава, тоді як КНР називає Тайвань своєю відокремленою провінцією, яка у разі потреби має бути об'єднана з КНР військовим шляхом. Незалежність острова визнають лише 15 країн світу, втім, це не заважає Тайваню займатися торгівлею з іншими державами. США демонстративно висловлюють підтримку адміністрації Тайваню.

Напруженість у відносинах між США та КНР посилилася також через торговельні суперечки, ситуацію з правами людини в Китаї та ставлення Пекіна до Гонконгу. Байден вважає Китай найбільшим геополітичним викликом для США в 21 столітті і має намір з усією рішучістю протистояти посиленню впливу КНР. Водночас він прагне співпраці з Пекіном у справі захисту клімату та інших сферах.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект