НОВИНИ

27.06.2006 | Італійці проти конституційної реформи
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Більшість громадян Італії не підтримали конституційної реформи, яку розробив попередній уряд Сильвіо Берлусконі. Про це свідчать попередні офіційні результати дводенного референдуму, що завершився вчора після обіду. Активність виборців називають досить високою: 55% громадян прийшли на виборчі дільниці.



Найактивніше голосували жителі північної Італії, там же і більшість прихильників оновленої конституції. Натомість центр і південь кажуть „ні” реформі правих. Станом на 19 годину за попередніми даними Міністерства внутрішніх справ Італії, проти реформи проголосували 63% виборців, підтримали законопроект – 37%. Попри активну агітаційну кампанію і роз”яснення у пресі, чимало італійців так і не второпали, за що вони мають голосувати. Тому деякі, віддаючи свій голос , керувалися насамперед політичними симпатіями.



Виборець: „Я голосувала „за”, тому що деякі статті конституції мають бути змінені. Я підтримую правих, так”.


Конституційну реформу ініціювала радикальна правоцентристська партія „Північна ліга”, яка виступає за незалежність промислових північних областей Італії. У листопаді минулого року їхні ідеї законодавчо підтримали політичні соратники тодішнього уряду Сильвіо Берлусконі. І тепер законопроект пройшов всенародне обговорення. Відстоюючи свою реформу, праві заявляють, що італійську конституцію за 60 років існування давно пора ретельно оновити, адаптувати до сучасних європейських законів. Головні пункти пакету змін такі: розширення повноважень прем’єр-міністра і надання незалежності регіонам у вирішенні питань охорони здоров’я , освіти і правопорядку. Важливо і те, що чиновники на місцях отримують більше повноважень розпоряджатися коштами платників податків, не чекаючи наказу з центру. Саме план про більшу самостійность регіонів став наріжним каменем як у політичних дискусіях, так і у приватних розмовах серед виборців.


Думка одного з них: „Я голосував проти, бо якщо переможе „так” , то регіони матимуть відносні права , будуть різні послуги у різних регіонах . Я не погоджуюсь з цим”.


Лівий уряд і прем’єр Романо Проді виступив категорично проти реформи своїх опонентів. На думку Проді, в разі ухвалення плану, в країні відбудеться остаточний розкол на бідних і багатих. Індустріально розвиненіші північні регіони країни матимуть більше коштів у бюджеті для надання медичних послуг наприклад, а на півдні , де мало великих підиприємств , бюджет буде у дефіциті. Нині ж держава намагається балансувати цей процес. Ліві визнають, що Основний закон треба підновити, але вони не задоволені, що опоненти одноосібно розробили законопроект, який на думку чинних урядовців є цілком помилковим. Нинішній референдум мав бути і питанням престижу пана Берлусконі, сили якого програли і парламентські , і регіональні вибори цього року. Опозиція заявляла, що у разі схвалення реформи, вона почне діалог із урядом Проді про втілення змін у життя. Але попередні підсумки референдуму свідчать, що протистояння між лівим і правим табором таки триватиме.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6568. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект