НОВИНИ

06.11.2021 | ЄС не бачить прогресу в переговорах з Британією щодо імплементації «ірландського» Протоколу
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Tакого висновку дійшов віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович (Maroš Šefčovič) за підсумками переговорів з британським візаві Девідом Фростом (David Frost). Повний текст заяви представника ЄС на переговорах оприлюднений на сайті Європейської Комісії.

Угода передбачає збереження економічних та соціальних зв’язків у цьому регіоні, уникнення створення жорсткого кордону між Ірландією та Північною Ірландією тощо.

«Єврокомісія інтенсивно взаємодіяла з Великою Британією, щоб знайти спільний ґрунт між нашими позиціями, та принести стабільність та передбачуваність для народу та бізнесу у Північній Ірландії… Ми запропонували суцільну нову модель для руху товарів з Великої Британії до Північної Ірландії… Для нас це був великий крок. Але до сьогодні ми не бачили взагалі жодного руху з британської сторони. Я вважаю це розчаруванням та ще раз закликаю уряд Великої Британії щиро взаємодіяти з нами», - сказав Шефчович.


Він зауважив, що активація Статті 16 Протоколу, яка, де-факто, передбачає можливість відкриття нових переговорів щодо його змісту, могла б призвести до дуже серйозних наслідків. Ці наслідки, на думку представника Єврокомісії, спричинятимуть нестабільність та непередбачуваність у Північній Ірландії. Такий розвиток серйозно зашкодить відносинам між ЄС і Великою Британією в цілому, оскільки означатиме, що Британія відповіла відмовою на зусилля ЄС знайти спільні рішення з імплементації Протоколу.

За словами Шефчовича, наступні кілька тижнів будуть дуже важливими для цих переговорів. Наразі тривають контакти на рівні експертів, але вже 12 листопада Шефчович, як головний перемовник Євросоюзу, відбуде до Лондона.

«Насамкінець ми обмінялися поглядами щодо проблеми ліцензій для французьких рибалок. Угода про торгівлю та співробітництво (між ЄС і Великою Британією – ред.) є чіткою: суднам, що рибалили у територіальних водах Великобританії та Коронних володінь, має бути дозвіл на продовження. Всі французькі судна, що мають право на ліцензію, мають її отримати», - зазначив Шефчович.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект