НОВИНИ

24.10.2021 | Міноборони Латвії називає всеосяжною загрозу країнам Балтії з боку Росії
За матеріалами - Delfi

Уточнюється, про це заявивПабрікс, розповідаючи про зустріч міністрів оборони країн-учасниць НАТО, на якій вони узгодили новий генеральний план захисту від будь-якого можливого нападу Росії на кількох фронтах. При цьому була підтверджена головна мета Альянсу - утримати Москву від агресії.

Пабрікс пояснив, що на згаданій зустрічі були прийняті основні керівні принципи НАТО з розробки політики безпеки і стримування, включаючи використання військових засобів проти зростаючої і різноманітної російської загрози. «Це не так, що на стіл було викладено план, який показує напрямок ракетних обстрілів. У такій формі це не відбувається. Це було концептуальне рішення, яке ми прийняли, а далі деталі будуть опрацьовані військовослужбовцями», - пояснив міністр.

На кожній такій зустрічі Латвія висуває як основний пункт для розгляду забезпечення потреби у відповідних силах і правильному плануванні з першої хвилини конфлікту. У нього входять також ряд інших питань: доступність персоналу союзників і необхідної екіпіровки в разі конфлікту, відсутність затримок у прийнятті рішень.


Як уже повідомлялося, офіційні особи Північноатлантичного союзу наголошують, що не вважають можливий напад Росії неминучим. Тим часом Москва заперечує будь-які агресивні наміри і стверджує, що саме подібні підготовки НАТО створюють ризики дестабілізації Європи.

Однак дипломати стверджують, що «Концепція стримування і оборони в євроатлантичному регіоні» і стратегічний план її реалізації необхідні, оскільки Росія розробляє сучасні системи озброєнь і розміщує війська дедалі ближче до кордонів НАТО.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект