НОВИНИ

23.06.2006 | Японія направила кораблі й авіацію до кордонів КНДР
Джерело - Lenta.ru, РИА Новости

До кордонів КНДР спрямовано японські кораблі і літаки для спостереження за підготовкою запуску північнокорейської балістичної ракети.


Міністр оборони Японії Фукусіро Нукага пообіцяв зробити все можливе, щоб зібрати максимальну інформацію про дії Північної Кореї.


Тим часом заступник міністра закордонних справ Японії Ясуіса Сіозакі заявив, коментуючи інформацію про підготовку ракетних іспитів, що Північна Корея не в змозі запустити ракету з ядерним зарядом. "Необхідний певний рівень технології, щоб зменшити ядерну боєголовку до розмірів, що дозволять встановити її на ракету. У нас немає даних про те, що Північна Корея володіє такою технологією", - заявив Сіозакі.


Раніше міністр закордонних справ Японії Таро Асо заявив, що у випадку запуску ракети Японія зажадає скликання спеціального засідання Ради безпеки ООН і введення жорстких санкцій проти КНДР.


В останні дні з’явилася ціла серія повідомлень про підготовку іспитів північнокорейської балістичної ракети "Таеподонг-2" з радіусом дії до 6700 кілометрів. КНДР запропонувала США провести переговори з цього приводу, однак американська адміністрація відповіла відмовою. Президент США Джордж Буш зажадав вести переговори в шестисторонньому форматі, тобто за участю Китаю, Росії, Японії і Південної Кореї, а не тільки КНДР і США.


У 1998 році Північна Корея провела іспити ракети середньої дальності, що спровокувало міжнародну кризу. Тоді КНДР стверджувала, що мова йде про запуск супутника. У середу 21 червня газета Choson Sinbo, що виходить у Японії і виступає на підтримку північнокорейського режиму, оголосила про право КНДР запустити новий супутник в будь-який час.


Китай також висловлює заклопотаність у зв’язку із ситуацією навколо передбачуваного запуску КНДР балістичної ракети "Таеподонг-2", заявила в четвер, 22 червня, на брифінгу офіційний представник МЗС КНР Цзян Юй.


"Ми звернули увагу на ці повідомлення й уважно і з заклопотаністю стежимо за ситуацією", - сказала дипломат, коментуючи відносини, що загострилися, між КНДР і США в зв’язку з запуском балістичної ракети.


Цзян Юй висловила надію на те, що всі зацікавлені сторони будуть робити конструктивні кроки, що сприяють миру і стабільності на півострові й у регіоні.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8199. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект