НОВИНИ

11.10.2021 | Штати і Японія вважають, що Георгієва має піти з посади глави МВФ – Financial Times
Джерело - Financial Times.

Про це повідомляє в понеділок Financial Times із посиланням на джерела, близькі до обговорень у керівництві Фонду.

«24 члени Виконавчої ради МВФ розділені на два табори: на одному боці – США та Японія, два найбільших акціонери Фонду, на іншому – Франція, Німеччина, Італія й Велика Британія, які висловлюють більшу підтримку, приєднавшись до Китаю та Росії»,- зауважується в повідомленні.

Прихильники Георгієвої у якості головного аргументу наводять її реакцію на пандемію. Її критики наголошують, що слід зосередитися на висновках розслідування юридичної компанії WilmerHale, а не на досягненнях Георгієвої на чолі МВФ. Вони кажуть, що ці звинувачення ставлять під загрозу як Світовий банк, так і МВФ як установи, що формують економічні прогнози за «золотим стандартом».


Kомпанія WilmerHale провела розслідування ситуації щодо публікації Світовим банком у 2017 році хибних результатів рейтингового дослідження на користь Китаю. У висновках зазначалося, що Крісталіна Георгієва, на той час керівниця Світового банку, вчинила «невиправданий тиск» на персонал установи, аби змінити дані в рейтинговому звіті Doing Business щодо КНР. Юристи стверджували, що Георгієва вимагала підвищити рейтинг бізнес-клімату Китаю у той час, як Світовий банк шукав підтримки з боку Пекіна з метою значного збільшення капіталу.

Минулого місяця Світовий банк оголосив, що припиняє публікацію щорічної рейтингової доповіді Doing Business, у якій оцінювалися умови для ведення бізнесу в різних країнах. Таке рішення, за офіційною версією, ухвалене у зв'язку з помилками, виявленими у попередніх звітах.

Минулої п’ятниці й неділі Виконавча рада МВФ провела слухання Георгієвої і представників компанії WilmerHale по цій справі. Як підкреслили в пресслужбі Фонду в неділю, «рада досягла значного прогресу у своїй оцінці з метою завершення розгляду цього питання ближчим часом». При цьому наголошувалося, що Виконавча рада МВФ послідовно виступає за ретельний, об’єктивний та своєчасний розгляд.

Тим часом у понеділок у Вашингтоні розпочинається одна з найбільш масштабних подій для міжнародного фінансового світу – Збори МВФ і Світового банку, яка збирає керівників урядів, центробанків багатьох країн. В умовах карантинних обмежень ці зустрічі відбуваються здебільшого у віртуальному форматі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект