НОВИНИ

22.06.2006 | Секретаріат Ющенка звинуватив Шредера в газовій війні
Джерело - УНІАН

В Секретаріаті Президента України вбачають в заявах колишнього канцлера Німеччини Герхарда ШРЕДЕРА про необхідність зменшити транзит енергоносіїв через Україну відстоювання бізнес-інтересів російської компанії, до керівництва якої екс-канцлер сьогодні входить. Про це йшлося сьогодні на брифінгу в Секретаріаті Президента України.



Як передає кореспондент УНІАН, зокрема, прес-секретар Президента України Ірина ГЕРАЩЕНКО нагадала, що Г.ШРЕДЕР на сьогодні є головою комітету акціонерів компанії з будівництва Північноєвропейського газопроводу, «і абсолютно очевидно, що його заяви – це мова, в першу чергу, не політики, а мова бізнесу тієї компанії, яку він сьогодні представляє». Прес-секретар Президента України додала, що, очевидно, що коли йдеться про світову тенденцію росту цін на енергоносії, то йдеться і про світову тенденцію росту цін на послуги транзиту.



Відповідаючи на запитання, чи не шкодять такі заяви діловій репутації України, І.ГЕРАЩЕНКО підкреслила, що Україна виконує всі зобов’язання перед своїми партнерами, зокрема, у питаннях постачання її територією енергоносіїв до Європи, і буде непорушно дотримуватися цієї позиції. «Ми не будемо коментувати жодних заяв, ми будемо коментувати тільки позицію України», - наголосила І.ГЕРАЩЕНКО, підкресливши, що ця позиція полягає в тому, що Україна є надійним партнером – як для європейської, так і для російської сторони. «Що стосується інших заяв, зрозуміло, що кожен відстоює свої інтереси – чи політичні, чи бізнес-інтереси. Коментувати їх – це невдячна справа», - підкреслила І.ГЕРАЩЕНКО.



У свою чергу, керівник Головної служби правової політики Секретаріату Президента України Микола ПОЛУДЬОНИЙ заявив з цього приводу: «Заяви про неспроможність прокачки, або про (несанкціонований) відбір газу, на нашу думку, є намаганням попередити можливу постановку Україною питання про підвищення плати (за транзит газу)».



М.ПОЛУДЬОННИЙ також наголосив, що Україна завжди виконувала свої зобов’язання в сфері газових поставок перед Європою, і зазначив: «Я впевнений в тому, що подібні заяви лежать в контексті двох аспектів: з одного боку – це намагання піти шляхом підвищення цін на газ, а з іншого боку – це бажання зробити таку упереджувальну акцію стосовно того, щоб знівелювати можливі претензії України на підвищення плати за транзит».



Як повідомляв УНІАН, екс-канцлер Німеччини Г.ШРЕДЕР заявив, що європейські споживачі газу зацікавлені в зниженні залежності від транзиту російського газу через Україну. За його словами, зараз приблизно 80% російського газу, що призначений для Європи, йде через Україну. В інтересах стабільних поставок енергії та безпеки Європи цей показник має бути зменшений, сказав Г.ШРЕДЕР на інвестиційній конференції, організованій Ренесанс Капіталом. Г.ШРЕДЕР також висловився за забезпечення російським компаніям рівного доступу до енергетичних активів в Європі. "Росія і російські компанії повинні мати таку ж можливість, що і європейські компанії в Росії", - сказав Г.ШРЕДЕР.



Нагадаємо, Північноєвропейський газопровід, який має бути прокладений по дну Балтійського моря, реалізується з участю російського "Газпрому" і німецьких "E.ON" і "BASF" і має забезпечити Західну Європу російським газом в обхід усіх транзитних країн. Призначення Г.ШРЕДЕРА главою комітету акціонерів ПЄГ викликало критику багатьох європейських політиків, які побачили в цьому призначенні грунт для потенційного конфлікту інтересів.



Питання енергобезпеки оголошено головним в порядку денному головування Росії в "Великій вісімці" в 2006 році.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект