НОВИНИ

28.09.2021 | Росію та Китай не допустять до будівництва блоку АЕС у Чехії – Земан підписав закон
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Законом про заходи щодо переходу Чеської Республіки на низьковуглецеву енергію та змінами до закону про підтримувані джерела енергії передбачено, що республіка може використовувати ядерні технології лише тих країн, які приєдналися до Міжнародної угоди про державні закупівлі під егідою СОТ, від 1996 року. Росія і КНР в їх число не входять.

Міністерство промисловості і торгівлі не зможе укласти угоду про закупівлю електроенергії, якщо це поставить під загрозу безпеку, суверенітет, енергетичну безпеку, довгострокову стабільність поставок енергоносіїв, або інші важливі інтереси республіки. Отже єдиними компаніями, які можуть взяти участь тендері, є французька EDF, південнокорейська KHNP та Westingouhe зі США, йдеться у повідомленні.

Тендер має бути офіційно оголошений, коли почне працювати новий уряд після парламентських виборів у жовтні.


Як повідомлялось, модель фінансування нового ядерного блоку АЕС на суму близько 6 мільярдів була затверджена урядом Чехії минулого року.

Компанія, яка виграє тендер, буде зобов’язана максимально використовувати чеських постачальників та тримати стабільну і низьку ціну на електроенергію.

Уряд Чехії вирішив не запрошувати російську компанію «Росатом» до тендеру ще у квітні, після скандалу навколо причетності російської спецслужби ГРУ до вибухів на складах боєприпасів на сході республіки у 2014 році та взаємного скорочення штату посольств обох країн.

Рішення щодо Китаю пов’язане також з міркуваннями безпеки.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4996. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект