НОВИНИ

16.09.2021 | Посол Польщі пропонує Україні новий дипломатичний формат
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це заявив посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький під час першого Українського центральноєвропейського форуму, який відбувся в Києві.

"Є формат послів G7, і це дуже добре. Вони дуже багато роблять задля реформ в Україні. А можна подумати і про дипломатичний формат у Києві CE8 – посли країн Балтії, Вишеградської групи та Румунії", - сказав він.

За словами дипломата, він рекомендував би українським політикам "зустрічатися з послами не лише G7, а й з CE8". Можливо, цей консультаційний формат міг би бути розширений за рахунок Австрії.


На переконання польського посла, ситуація останнім часом змінюється не на краще: "Я маю на увазі саміт президентів США і Росії у Женеві, американсько-німецьку заяву про Nord Stream 2, завершення його будівництва, а також те, що сталося в Афганістані, та те, що відбувається у Білорусі".

"З нашої точки зору, ця погана динаміка має нас консолідувати, регіон має цементуватися, згуртуватися… Країни нашого регіону є жертвами цієї поганої динаміки, і ми маємо спільно знайти відповідь на ці виклики і загрози", - заявив Ціхоцький.

При цьому, він указав на перші сигнали того, що Україна та Польща "добре розуміють ситуацію" – це спільна заява глав МЗС двох країн наприкінці липня щодо наслідків запуску Nord Stream 2, "однозначна заява" Анджея Дуди на саміті Кримської платформи 23 серпня та зустріч прем’єрів Польщі та України 9 вересня.


"Ми спільно очікуємо реальних гарантій щодо транзиту газу через України. Ми усі розуміємо, що Nord Stream 2 створює дефіцит у сфері безпеки… але також змушує нас до політичної консолідації", - заявив польський посол.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7985. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект