НОВИНИ

14.09.2021 | Країни Балтії і Польща стурбовані загрозами з боку Білорусі та Росії
За матеріалами - DPA

Міністри оборони nа закордонних справ країн Балтії та Польщі під час зустрічі у столиці Латвії Ризі у понеділок, 13 вересня, обговорили спільну протидію звичайним та гібридним загрозам на їхніх зовнішніх кордонах.

Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс наголосив, що країни Балтії та Польща відчувають "дефіцит безпеки". "Ми маємо справу з безпрецедентними гібридними загрозами", - зауважив він, цитує агенція новин dpa. З огляду на ситуацію з мігрантами на кордоні з Білоруссю, а також масштабні російсько-білоруські спільні військові маневри "Захід-2021", чотири країни закликали членів НАТО і Євросоюзу до єдності.


Уряди Литви, Польщі та Латвії звинувачують білоруського правителя в організації на їхніх кордонах потоків біженців з кризових регіонів. Наприкінці травня цього року Лукашенко, у відповідь на посилення санкцій ЄС щодо Білорусі, оголосив, що Мінськ більше не стримуватиме потоки мігрантів на кордонах з країнами ЄС.

Глава МЗС Польщі Збігнєв Рау повідомив, що Варшава готується до "подальшого міграційного тиску" з боку Білорусі та розраховує на підтримку у протидії цьому з боку інших держав ЄС. Своєю чергою його латвійський колега Едгарс Рінкевичс закликав ЄС створити нові правові норми міграційної політики та виділити фінансові ресурси для забезпечення надійності східних кордонів ЄС. А глава МЗС Естонії Ева-Марія Лійметс також вказала на навчання "Захід-2021", які викликають "найбільші занепокоєння щодо безпеки у регіоні". Вона також розкритикувала Росію за відсутність прозорості під час підготовки та проведення цих навч


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 305. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект