НОВИНИ

20.06.2006 | Шредер закликав обійти Україну
Джерело - УНІАН

Європейські споживачі газу зацікавлені в зниженні залежності від транзиту російського газу через Україну. Про це заявив екс-канцлер Німеччини, а нині голова комітету Північно-західного газопроводу Герхард Шредер.


За його словами, зараз приблизно 80% російського газу, що призначений для Європи, йде через Україну.


"В інтересах стабільних поставок енергії в Європу цей показник має бути зменшений", - сказав Г.Шредер на інвестиційній конференції, організованій Ренесанс Капіталом.


Проблеми з поставками газу в Європу через Україну цього року виникли після того, як в результаті холодної зими поставки газу через нашу країну зменшилися. Росія звинуватила Україну в несанкціонованому відборі газу, проте нестабільність транзиту поставила в Європі питання про надійність Росії як постачальника енергоресурсів.


Г.Шредер також висловився за забезпечення російським компаніям рівного доступу до енергетичних активів в Європі. "Росія і російські компанії повинні мати таку ж можливість, що і європейські компанії в Росії", - сказав Г.Шредер.


Нагадаємо, Північно-європейський газопровід, який має бути прокладений по дну Балтійського моря, реалізується з участю російського "Газпрому" і німецьких "E.ON" і "BASF" і має забезпечити Західну Європу російським газом в обхід усіх транзитних країн. Призначення Г.Шредера главою комітету акціонерів ПЄГ викликало критику багатьох європейських політиків, які побачили в цьому призначенні грунт для потенційного конфлікту інтересів.


Питання енергобезпеки оголошено головним в порядку денному головування Росії в "Великій вісімці" в 2006 році.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект