НОВИНИ

15.08.2021 | Польща затвердила спірний законопроект про реституцію
За матеріалами - Korrespondent

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, що обмежує можливість подачі позовів про реституцію майна 30 роками. Про це в суботу, 14 серпня.

"Сьогодні я прийняв рішення щодо законопроекту, який в останні місяці був предметом жвавих і гучних дебатів в країні і за кордоном", - вказав Дуда. "Після поглибленого аналізу я вирішив підписати поправку", - зазначив він.

У документі говориться, що адміністративні рішення більше не можуть бути оскаржені в суді після закінчення 30-річного періоду, що, по суті, "не дозволить євреям, які пережили Голокост, повернути власність, захоплену владою комуністичної Польщі".

Цей крок, як видно, ще більше ускладнить відносини Варшави з Ізраїлем і США. Міністр закордонних справ Ізраїлю Яір Лапід раніше назвав документ "аморальним".

У липні 2021 року польський сейм (нижня палата парламенту країни) схвалив поправки до Адміністративно-процесуального кодексу, за які проголосували 309 парламентарів (при 120, які утрималися).

Відповідно до змін, нащадки жертв Голокосту можуть оскаржити вилучення власності останніх протягом 30 років з моменту прийняття відповідного рішення.

Як вказали експерти, фактично це означає, що нащадки позбавляються навіть теоретичного права на повернення майна, конфіскованого у євреїв під час війни нацистами і після війни - польською владою.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Яір Лапід вже викликав ізраїльського посла у Варшаві в Ізраїль для проведення консультацій на необмежений час. Лапід додав, що ізраїльське МЗС також порекомендує послу Польщі в Ізраїлі продовжити відпустку на батьківщині.

Він підкреслив, що Ізраїль веде переговори з США про можливу реакцію на прийняття закону про реституцію.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6213. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект