Ембарго Венесуели на експорт нафти до США може привести до 15% росту світових цін на нафту і сповільнити зріст американської економіки.
Про це пише The Fіnancіal Tіmes, посилаючись на результати дослідження, проведеного спеціальним комітетом Конгресу США.
Півтора роки тому голова комітету Сенату з питань міжнародних відносин Річард Лугар висловив занепокоєння щодо надійності постачань нафти з Венесуели і запропонував провести дослідження.
У результаті дослідницький комітет порахував, що Сполучені Штати "ще не готові" до припинення постачань з цієї південноамериканської країни, яка є п’ятим за значенням експортером нафти у світі, причому її головний ринок - США.
Президент Венесуели Уго Чавес нещодавно наголосив на тому, що Венесуела може припинити постачання нафти до США, якщо Америка продовжуватиме "плести інтриги" довкола нього з метою його скинення. Нафта з Венесуели складає 11% американського нафтового імпорту.
"Втрата 2,2 млн. барелей в день протягом шести місяців обернеться підвищенням світової вартості нафти приблизно на 11 доларів, і це лише на початковій стадії", - сказано в звіті.
Крім того, перерва чи припинення постачань нафти з Венесуели може мати і політичне значення. Венесуельська державна нафтова компанія PdVSA володіє п’ятьма нафтопереробними заводами на території США, а ще чотири належать їй частково через дочірній підрозділ Cіtgo.
Останні два роки влада Венесуели обговорює план із продажу активів Cіtgo. Якщо це відбудеться, навіть тимчасова перерва в роботі венесуельських заводів відіб’ється на дипломатичних відносинах двох країн і призведе до санкцій з боку США.
Водночас не всі венесуельські політики настільки агресивно налаштовані, як Чавес, крім того, міцність політичних позицій президента багато в чому залежить від нафтового експорту. Тому в звіті висловлюються сумніви, щодо того, що Чавес виконає свою погрозу.
|