НОВИНИ

26.07.2021 | Тюрінгія: дострокових виборів до ландтагу не буде призначено на 26 вересня цього року.
За матеріалами - Instytutu Zachodniego

Голосування в ландтагу Тюрінгії щодо саморозпуску парламенту, призначеного на 19 липня 2021 року, не відбулося. Це мало бути найважливішим кроком у призначенні дострокових виборів, які мали відбутися того ж дня, що і вибори в Бундестаг (26.09.2021).

В останню хвилину депутати від фракції "Ді Лінке" і "Зелені" відкликали підтримку спільного руху чотирьох фракцій ("Ді Лінке", ХДС, СПД, "Альянс 90 / Зелені") від 1 липня 2021 року для голосування щодо саморозпуску парламенту, що означає, що термін його дії закінчився (для того, щоб цей тип руху був винесений на голосування, потрібна підтримка принаймні 1/3 від кількості депутатів) Безпосередньо перед голосуванням виявилося, що через заперечення кількох депутатів від вищезазначених фракції та одна в лікарні, ці фракції не мають більшості 2/3 голосів, необхідних для прийняття резолюції про саморозпуск парламенту (в заяві може розраховувати підтримка 56 депутатів, і необхідна 60 голосів) . Фракції "Зелених" та Die Linke не хотіли, щоб голоси AfD вирішували, чи буде парламент розпущений.

Парламентська та урядова криза тривала в Тюрінгії з часу останніх виборів до ландтагу (27 жовтня 2019 р.). У лютому 2020 року Томас Кеммеріх (СВП) був обраний прем'єр-міністром національного уряду за суперечливих обставин, але не зміг сформувати уряд. Після кількох тижнів важких переговорів було досягнуто домовленості, затвердженої національними лідерами Die Linke, CDU, SPD та Альянсом 90 / Зелених, який передбачав формування тимчасового уряду меншин прем'єр-міністра Бодо Рамелова (Die Linke). Цей уряд мав бути при владі до весни 2021 року. Запланований на квітень цього року. дострокові вибори були перенесені на вересень через складну пандемічну ситуацію в Тюрінгії. Однак, в умовах невизначеності щодо результатів голосування за подання про саморозпуск парламенту, заявники вирішили його відмовитись. Таким чином, 26 вересня вибори до ландтагу Тюрінгії не відбудуться, і місцеві виборці цього дня обиратимуть лише своїх представників у Бундестазі.

Що далі? Можливо кілька рішень: 1. Уряд меншини коаліції Die Linke-SPD-Greens залишатиметься при владі до кінця терміну (осінь 2024 р.), Намагаючись отримати підтримку ключових законопроектів від двох опозиційних фракцій (ХДС і СДП) ; 2. Пізніше можна буде зібрати достатню кількість депутатів, що підтримують пропозицію про саморозпуск парламенту, що дозволить призначити дострокові вибори; 3. Прем'єр-міністр Рамелов вирішує внести подання до ландтагу для висловлення довіри, і якщо він його не отримає, шлях до дострокових виборів буде відкритим. При поточному співвідношенні сил у Landtag таке рішення є дуже ризикованим; 4. Подання про конструктивне вотум недовіри уряду буде подано разом із пропозицією щодо кандидата на пост нового прем'єр-міністра. AfD хоче зробити такий запит, пропонуючи кандидатуру свого лідера Бьорна Хьоке, але жодна з інших фракцій не підтримує такого рішення. Перший варіант здається найбільш реалістичним на даний момент. (


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1839. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект