НОВИНИ

14.06.2006 | Євросоюз розпочав переговори про вступ Туреччини попри конфлікт з Кіпром
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський Cоюз розпочав у понеділок переговори з Туреччиною та Хорватією про приєднання цих держав до ЄС. Цього ж дня з обома країнами обговорили першу з тридцяти п’яти статей, які підлягають узгодженню. Йдеться про “Співпрацю в науковій сфері та проведення досліджень.” 


На своєму засіданні міністри закордонних справ ЄС приділили головну увагу розширенню організації. Під тиском Єврокомісії Кіпр погодився на те, щоб ЄС розпочав переговори з Анкарою. Остання, щоправда, має все-таки виконати обіцянки: подбати про те, щоб почала діяти угода про поширення митного союзу між ЄС та Туреччиною на 10 нових членів організації, серед яких є і Кіпр, відкрити порти для кораблів цієї держави, і нарешті - до початку осені офіційно її визнати.


 “Я думаю, що сьогодні всі учасники мали винести урок, адже позитивні сигнали щодо виконання зобов’язань - є дуже важливими”, - сказала міністр закордонних справ Австрії Урсула Пласснік.


Якщо з Туреччиною ЄС розпочав переговори так би мовити “авансом”, то Хорватії довелося чекати цього дня ще рік після того, як вона всі вимоги виконала, а саме почала співпрацювати із військовим трибуналом в Гаазі. Щоправда, на думку експертів, тепер для Загреба процес приєднання до ЄС відбуватиметься набагато швидше, ніж для Туреччини.


Під час зустрічі в Люксембурзі було надано перспективу членства в Євросоюзі ще одній країні - Албанії. З Тираною було підписано “Угоду про стабілізацію та асоціацію”. Втім, документ набере чинності лише, якщо його ратифікують усі держави-члени ЄС.
 
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3515. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект