Європейський Cоюз розпочав у понеділок переговори з Туреччиною та Хорватією про приєднання цих держав до ЄС. Цього ж дня з обома країнами обговорили першу з тридцяти п’яти статей, які підлягають узгодженню. Йдеться про “Співпрацю в науковій сфері та проведення досліджень.”
На своєму засіданні міністри закордонних справ ЄС приділили головну увагу розширенню організації. Під тиском Єврокомісії Кіпр погодився на те, щоб ЄС розпочав переговори з Анкарою. Остання, щоправда, має все-таки виконати обіцянки: подбати про те, щоб почала діяти угода про поширення митного союзу між ЄС та Туреччиною на 10 нових членів організації, серед яких є і Кіпр, відкрити порти для кораблів цієї держави, і нарешті - до початку осені офіційно її визнати.
“Я думаю, що сьогодні всі учасники мали винести урок, адже позитивні сигнали щодо виконання зобов’язань - є дуже важливими”, - сказала міністр закордонних справ Австрії Урсула Пласснік.
Якщо з Туреччиною ЄС розпочав переговори так би мовити “авансом”, то Хорватії довелося чекати цього дня ще рік після того, як вона всі вимоги виконала, а саме почала співпрацювати із військовим трибуналом в Гаазі. Щоправда, на думку експертів, тепер для Загреба процес приєднання до ЄС відбуватиметься набагато швидше, ніж для Туреччини.
Під час зустрічі в Люксембурзі було надано перспективу членства в Євросоюзі ще одній країні - Албанії. З Тираною було підписано “Угоду про стабілізацію та асоціацію”. Втім, документ набере чинності лише, якщо його ратифікують усі держави-члени ЄС.
|