НОВИНИ

13.06.2006 | Ризикований референдум Махмуда Аббаса
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Коментуючи намір президента Аббаса визначити майбутній статус Палестини за допомогою плебісциту, газета Märkische Allgemeine пише:"Проект, який передбачає, що народ сам визначить долю процесу мирного  врегулювання, це найсміливіший крок президента Аббаса. Однак і найбільш ризикований. Якими би не були результати референдуму, ситуація лишатиметься дуже непростою. Для проведення плебісциту немає жодної більш-менш серйозної правової бази, тому в разі поразки Хамас просто не визнає його результатів. Все може закінчитися дестабілізацією на межі громадянської війни. Натомість, якщо Аббас зі своїм проектом на референдумі зазнає поразки, це лише посилить позиції радикалів. В такій ситуації президентові, можливо, навіть довелося би піти у відставку. Тоді Захід залишиться взагалі без жодного партнера у Палестині".


Швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung звертає увагу на роль ізраїльського керівництва в у питанні стабілізації ситуації у Палестинській автономії:"Якщо численні заяви прем’єр-міністра Ізраїлю Егуда Ольмерта про бажання знайти компроміс з палестинцями були щирими, то він має бути зацікавлений у посиленні позицій поміркованих політичних сил у Палестині. В такому разі голові ізраїльського уряду одразу по його поверненні з робочої поїздки Європою варто було би зустрітися з Аббасом. Главі Палестинської автономії нині дуже важливо дати сигнал про те, що в разі успіху призначеного на 26 липня референдуму про створення незалежної палестинської держави, Ізраїль готовий одразу розпочати відповідні переговори".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект