НОВИНИ

09.07.2021 | До вбивства президента Гаїті можуть бути причетні колишні колумбійські військові
Джерело - Bloomberg

Про це повідомив міністр оборони Колумбії Дієго Молано.

У четвер Колумбія отримала офіційний запит від Інтерполу про інформацію щодо підозрюваних у скоєнні вбивства, зазначив Молано. Первинна інформація свідчить про те, що це громадяни Колумбії та військові у відставці.

"Ми дали вказівки від імені національного уряду нашій поліції та армії, щоб вони співпрацювали в проведенні розслідування та з'ясували ці факти", - сказав Молано.


Як пише агентство, колумбійські війська вважаються одними з найкращих у світі, бо протягом п'яти десятиліть воювали з місцевими партизанами в джунглях і горах. Іноді солдатів спокушають залишити армію, щоб заробити більше грошей, працюючи на Близькому Сході та в інших місцях.

Поліція Гаїті повідомила раніше, що до вбивства президента Жовенеля Моїза причетні 28 осіб, з яких 26 є колумбійцями, ще двоє – громадяни США гаїтянського походження.

За даними агентства АР, правоохоронним органам вдалося заарештувати 17 підозрюваних, з яких 15 - колумбійці.


Серед заарештованих – двоє чоловіків, які вважаються американцями гаїтянського походження – Джеймс Соладжес та Джозеф Вінсент. Один з них, як стверджується, є колишнім охоронцем посольства Канади в Порт-о-Пренсі.

Вісім підозрюваних все ще шукають, решта підозрюваних були розстріляні під час перестрілок з поліцією в столиці Порт-о-Пренс.

Поки незрозуміло, хто планував напад чи що його мотивувало. Тимчасовий прем'єр-міністр Гаїті Клод Жозеф заявив ВВС, що 53-річний президент міг стати мішенню, оскільки він воював з "олігархами" в країні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 337. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект