НОВИНИ

09.06.2006 | На самміті НАТО в Ризі оголосять кілька важливих рішень
За матеріалами - Телеграф, Delfi, Korespondent

Основна увага на вчорашній нараді міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі була прикута до двох питань - воєнної операції НАТО в Афганістані і її розширення, а також переговорам з виконання стандартів Україною.


Міністр оборони Латвії Атіс Слактеріс повідомив, що в четвер, 8 червня, було підписано і кілька важливих документів. Один з них - військова стратегія НАТО на найближчі чотири роки. Вона передбачає здатність натовських військ оперативно пересуватися на більш далекі відстані.


Також визначено, що сили Альянсу повинні бути готові одночасно брати участь у 2 великих і 6 коротких операціях. Документ згадує і фінансові питання - країни зобов’язані витрачати на оборону 2% від ВВП, і при цьому 20% цих засобів повинні йти на інвестиції. За словами Слактеріса, зараз ми в цю цифру приблизно вкладаємося.


Також розроблено політичну стратегію Альянсу - її мають затвердити керівники держав саме на Ризькому самміті. "Передбачається, що на саміті в Ризі буде оголошено про завершення декількох великих проектів. Зокрема, формування сил швидкого реагування, що протягом 3 днів здатні спрямувати в потрібне місце 20 тисяч солдат", - розповів міністр.


Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер оголосив про розширення операції альянсу в Афганістані - військова присутність буде збільшена вдвічі, при цьому війська просунуться і на неспокійний південь країни. Латвія, як сказав Атіс Слактеріс, теж має намір збільшити свій контингент. Правда, не вдвічі, а всього на 6 осіб - до 36 солдат.


Зближення НАТО й України викликало різку реакцію в Росії. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що можливе входження в ряди Альянсу України і Грузії може змусити Москву відповісти, підсиливши свою "безпеку і захист національних інтересів".


"Якщо Держдума Росії думає, що зміцнення демократії, свобода преси, яких немає в Росії, демократизація судової системи в сусідній країні може бути для неї загрозою, те це їхні проблеми. А ми виходимо зі своїх інтересів", - відповів на це міністр оборони України Анатолій Гриценко.


Схеффер був більш дипломатичний: "Метою НАТО завжди було посилення безпеки, а не навпаки".


У свою чергу глава латвійського оборонного відомства переконаний: "Сигнал Україні в Ризі неодмінно буде даний".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 915. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект