НОВИНИ

09.06.2006 | "Газпром" "дотиснув" Білорусь
За матеріалами - КоммерсантЪ

Вчора "Газпром" вперше офіційно підтвердив, що направив Білорусі контракт на постачання газу в 2007 році з вказівкою базової ціни розміром 200 доларів за тисячу кубометрів.


Як повідомило виданню "КоммерсантЪ" джерело близьке до "Газпрому", черговий раунд переговорів про підвищення цін з 46,68 доларів за тисячу кубометрів до 200 доларів "виявився безрезультатним і, більш того, додав чимало нових подразників у відносинах Мінська з Москвою".


Тим часом вчора "Газпром" вперше офіційно підтвердив інформацію про те, що монополіст пропонує Білорусі купувати газ за 200 доларів за тисячу кубометрів. Зокрема, заступник голови правління "Газпрому" Олександр Рязанов заявив, що "спрямував Білорусі офіційний контракт на майбутній рік, у якому зазначена стартова ціна - 200 доларів плюс формула ціни". (Формула ціни - це коефіцієнт, розрахований виходячи з вартості нафтопродуктів на ринках ЄС в останні шість місяців до моменту підписання контракту на постачання газу).


За оцінками "Газпрому", прогнозна вартість кошика складе 62 долара за барель. Рязанов говорить, що в цьому випадку буде застосовано підвищувальний коефіцієнт і ціна газу на кордоні Росії і Білорусі "перевищить 200 доларів". За його словами, збереження ціни на газ можливе тільки при досягненні додаткових домовленостей на вищому, а не на корпоративному рівні.


Щоб уникнути "шокового удару" по Білорусі пропонується поетапно підвищувати ціну на газ з можливістю надання Мінську стабілізаційного кредиту. Втім, остаточне рішення з цього питанню не прийняте.


Лукашенко тримається. Поки що


За словами джерела, російський Мінфін пропонує врегулювати з Мінськом питання про виплати в російський бюджет частини доходів від експортних постачань Білоруссю нафтопродуктів і змусити країну піти на повну уніфікацію експортних митних ставок з російськими. Втім, у російському керівництві побоюються, що наслідком прямолінійної політики "тиску" на Білорусь газово-нафтовою "зброєю" може стати соціально-економічний колапс країни.


Вчора президент Білорусі Олександр Лукашенко під час зустрічі з губернатором Алтайського краю Олександром Карліним заявив, що його країна не чекає від Росії якихось преференцій, а тільки сподівається "працювати в економіці як одна країна".


На думку більшості експертів, у Білорусі ще залишається шанс збереження низьких газових цін принаймні на кілька років - шляхом продажу "Газпрому" контрольної частки ВАТ "Белтрансгаз". Однак вчора Олександр Лукашенко ще раз підтвердив, що білоруська сторона не піде на його продаж за балансовою вартістю.


Пан Рязанов, у свою чергу, запевняє, що мова про купівлю білоруських газопроводів "Газпромом" за балансовою вартістю і не йде. "Під час останнього раунду переговорів ми обговорювали питання вартості "Белтрансгаза",- повідомив він. - Думаю, що найближчим часом ми визначимося з оцінювачем". Зазначимо, що торік "Газпром" і "Белтрансгаз" уже намагалися залучити оцінювача, але так і не змогли погодити його кандидатуру.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект