НОВИНИ

08.06.2006 | Ющенко зустрівся з прем’єром Нідерландів
За матеріалами - Прес-служби Президента України

Вчора в Гаазі відбулася двостороння зустріч Президента України Віктора Ющенка і прем’єр-міністра Королівства Нідерландів Яна Петера Балкененде.


Головними темами розмови були інтеграція України в Євросоюз і НАТО, торгово-економічні відносини обох держав та їхня співпраця в гуманітарній сфері.


На прес-конференції після завершення зустрічі Президент України оцінив нинішній стан двосторонніх українсько-нідерландських відносин на міжурядовому рівні на відмінно. Зі свого боку, прем’єр-міністр Нідерландів також висловив задоволення рівнем двосторонніх українсько-нідерландських відносин, який існує на сьогодні.


Президент України підкреслив, що найбільш актуальними питаннями в переговорах України з Європейським Союзом зараз залишаються лібералізація візового режиму і реадмісія. Глава держави також визначив три головних завдання України у цьому напрямку на найближчий час. Мова йде про вступ до СОТ уже восени 2006 року під час чергової сесії цієї організації, про початок переговорів з ЄС щодо створення зони вільної торгівлі і переході з 2008 року на новий формат посиленої угоди про співробітництво між Україною та Євросоюзом.


Прем’єр-міністр Нідерландів  підкреслив: "Я вірю, що будувати міцні відносини в економічному і політичному планах - в інтересах ЄС і України". Він відзначив, що Нідерланди високо оцінюють усі позитивні зміни, що відбуваються в Україні.


Учасники зустрічі також відзначили позитивну динаміку в розвитку торгово-економічних зв’язків між двома країнами - протягом 2005 року взаємний товарообіг виріс на двадцять відсотків, і така тенденція зберігається й у поточному році.


Президент України, окрім того, помітив, що Нідерланди посідають четверте місце щодо обсягу інвестицій в українську економіку. За його словами, галузеві реформи, реалізовані зараз в Україні, ставлять метою максимально спростити процедуру доступу іноземних партнерів на український ринок.


"Ті можливості України, що розкриті сьогодні, по праву належать і нашим нідерландським партнерам", - підкреслив Ющенко, додавши, що українська сторона підтримує ініціативи по активізації політичного і ділового діалогу з Нідерландами.


Під час зустрічі її учасники також висловилися за необхідність подальшого розвитку співробітництва в гуманітарній і соціальній сферах. У цьому контексті Ющенко нагадав, що зараз у Музеї "Ньюве Керк" в Амстердамі проходить виставка українського мистецтва.


Генеральні штати


В Гаазі Президент України Віктор Ющенко відвідав Генеральні Штати (парламент) Королівства Нідерланди, де провів зустріч зі спікером Сенату пані І. Тіммерманн-Бак та спікером Палати представників Ф. Вейсгласом за участю депутатів обох палат парламенту.


Глава української держави і депутати парламенту Нідерландів під час зустрічі обмінялися запевненнями в підтримці розвитку двосторонніх взаємин. Також нідерландські депутати висловилися на підтримку процесу демократизації України. Віктор Ющенко відзначив, що за обсягами інвестицій в Україну Нідерланди займають четверте місце, що є добрим свідченням дружніх відносин двох країн.


Президент України підтвердив незмінність курсу України на інтеграцію до європейської спільноти. "Я засвідчую, що Україна обрала європейський шлях розвитку і робить кроки до головної мети - вступу до Європейського Союзу", - наголосив Глава держави.


За словами спікера Сенату пані І. Тіммерманн-Бак, Нідерланди бачать позитивні зміни в Україні впродовж останніх півтора року.


"Ми з радістю відзначаємо позитивні зміни в Україні після Помаранчевої революції. Ми бачимо ваші високі амбіції й вашу велику мудрість. Запевняємо, що Нідерланди і надалі підтримуватимуть Україну на шляху до демократії на користь українського народу", - заявила вона.


Під час спілкування з нідерландськими депутатами Віктор Ющенко також торкнувся теми енергетичної безпеки України та Європи. Він висловив переконання, що газотранспортна система України є невід’ємною частиною енергетичного ринку Європи. Ситуація із поставками газу з Російської Федерації у січні 2006 року, на його думку, продемонструвала, що потрібно змінювати систему енергобезпеки Європи, і всі європейські країни мають бути зацікавлені в альянсі тих, хто виробляє, транзитує і споживає природний газ.


На зустрічі в Генеральних Штатах у Гаазі також обговорювалися питання нинішніх відносин України з Євросоюзом, можливого сприяння нашій країні на міжнародній арені з боку Нідерландів, питання безпеки атомних електростанцій в Україні, а також побудови нового конфайнменту над 4-м блоком Чорнобильської АЕС.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект