НОВИНИ

05.06.2021 | Генсек НАТО назвав дев'ять пріоритетів Альянсу, які обговорять на саміті у Брюсселі
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це керівник Альянсу заявив у п’ятницю в ході дискусії під егідою Німецької Ради закордонних справ та Бруклінського інституту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наше середовище з безпеки є складнішим та вимогливим ніж будь-коли раніше, - з глобальною конкуренцією, досконалими кібернетичними атаками, розвитком руйнівних технологій, тероризмом, розповсюдженням ядерної зброї та безпековими проявами кліматичних змін. Жодна з країн не може відповісти на ці виклики наодинці. Але держави Європи та Північної Америки не є одинокими. Ми стоїмо поряд одне з одним у НАТО. Ініціатива НАТО 2030 – саме про це: стояти разом і бути сильними... Дозвольте мені викласти ключові сфери», - сказав Столтенберг.


Першим напрямком він назвав зміцнення ролі НАТО як унікального та незамінного форуму для трансатлантичного діалогу з усіх питань, що впливають на трансатлантичну безпеку, включаючи її військовій, економічній та дипломатичний виміри.

Другий напрямок – зміцнення зобов’язань союзників у вимірі колективної оборони проти всіх можливих загроз.

«З 2014 року ми виконали найбільше посилення нашої колективної оборони у цілому поколінні, нашої здатності захистити всіх союзників – на суходолі, в морі, у повітрі, у кібернетичному просторі та у космосі», - зауважив керівник Альянсу.


Третій ключовий напрямок – розвиток співробітництва в рамках Альянсу для підвищення стійкості всіх союзників, включаючи координацію національних програм із захисту критично важливої інфраструктури та підвищення готовності суспільства до захисту від атак та інших ворожих дій.

Четверта сфера – активний трансатлантичний інноваційний розвиток, що має дозволити НАТО залишатися на вістрі технологічного прогресу. Для цього союзники створять так званий «трансатлантичний оборонний прискорювач» - новий центр для розвитку співробітництва між союзниками у сфері передових технологій.


П’ятий напрямок – спільні зусилля у підтримці світового порядку, що оснований на правилах, розвиток глобального партнерства НАТО з країнами світу, що є близькими за переконаннями.

Шостий – напрямок – сприяння подоланню конфліктів та відновлення стабільності у сусідстві НАТО, що передбачає надання допомоги країнам-партнерам у реформах, у тренуванні сил та у розвитку спроможностей у сфері безпеки й оборони.

Сьома ключова тема майбутньої розмови лідерів НАТО, - боротьба з кліматичними змінами, оскільки проблема глобального потеплення має суттєвий безпековий вимір та лише примножує кризові явища.


Восьмий напрямок – обговорення нової Стратегічної концепції НАТО, яка має підтвердити головні цінності та цілі Альянсу, а також відобразити сучасні виклики у сфері безпеки.

Нарешті, дев’ятий напрямок для обговорення під час саміту – це збільшення витрат на оборону, як національних оборонних бюджетів, так і спільного бюджету НАТО, для проведення спільних тренувань, забезпечення кібернетичної безпеки, для підтримки досліджень та технологічного розвитку, для скоординованої допомоги країнам-партнерам у розвитку оборонних спроможностей тощо.

«Через (ініціативу) НАТО-2030 ми адаптуємося до дедалі більш конкурентного світу. Наша амбітність має бути високою, оскільки виклики, що постають перед нашою безпекою, є величезними. У нас є унікальна можливість відкрити нову главу у трансатлантичних відносинах, і ми маємо скористатися цією можливістю, щоб посилити НАТО та захистити наші народи»,- додав Столтенберг.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 625. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект