НОВИНИ

02.06.2006 | ООН готова відновити участь України у миротворчих місіях організації
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Участь України у миротоворчій місії ООН на Голанських висотах була б недоречною через фінансовий сканадал навколо українських миротворців у Лівані. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив речник ООН Дуглас Коффман. Так він прокоментува нещодавню заяву Міністра Оборони України Анатолія Гриценка, який назвав “неадекваним” рішення ООН відмовитися від послуг українських миротворців. Водночас, Коофман наголосив, що ООН сподівається на участь України у наступних миротворчих місіях організації.



- Як Ви охарактеризуєте внесок українських миротворців в місії ООН?



- Вони дуже добре виконують свою роботу. Вони беруть участь у багатьох місіях у цілому світі і вони вже більше десяти років беруть участь у миротворчих операціях. Вони забезпечують нас військовими, миротворцями і, найважливіше, надають гвинтокрили, що полегшує миротворчі операції.


- Чому ж тоді ООН скорочує участь українських миротворців у своїх операціях?


- Минулого року ми виявили фінансові зловживання у миротворчій місії України в одній з країн. І ми вирішили, що було б недоречними дозволити їм й надалі перебувати у складі контингенту ООН поки скандал триває. ООН вже здійснило розслідвання порушень, і ми надали українській владі його результати. Ми повинні бути переконаними, що усі наші війська відповідають найвищим моральним стандартам.


- Міністр Оборони України Анатолій Гриценко нещодвно висловив невдоленням тим, що ООН не залучило українських миротворців до операції на Голанських висотах. Чим було викликане таке рішення?


- Коли українські миротворці виводилися з однієї місії, вони хотіли відразу взяти участь в іншій. Але ми вважали, що треба деякий час перечекати. Зараз українці служать у близько десяти наших місіях. І ми безперечно сподіваємося на подальшу участь України у наших миротворчих операціях у наступні роки.


- Як довго Україна повинна чекати перед тим, як бути знову залученою до миротворчих місій ООН?


- Ми відкриті до переговорів із українською владою і готові вирішити будь-які проблеми, які в нас виникали у минулому. Знову хочу наголосити, що ми задовлені рівнем участі України у наших місіях і сподіваємося, що зможемо усе відновити.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект