НОВИНИ

22.06.2004 | Франція можливо буде проводити референдум
Джерело - Le Nouvel Observateur

Згідно  пропозиції колишнього Президента Франції, Президента Європейського Конвенту Валері Жискар Д’естена, країна може провести референдум щодо Конституційного Договору ЄС наступної весни.


Виступаючи 21 червня в Брюсселі, Д’естен сказав, що “складається враження, що все йде до референдуму”, маючи на увазі також заклик міністра внутрішніх справ Домініка де Філліпіна щодо проведення національного референдуму.


Більше того, на наступний день після ухвалення проекту Конституції, кожна партія, включаючи правоцентристську UMP, яку очолює Президент Жак Ширак, виступила за проведення референдуму. Про це повідомила газета “Le Nouvel Observateur”.


На відміну від інших політиків, архітектор проекту Конституційного Договору вважає, що може виникнути низка проблем із ратифікацією: “Ми повинні ретельно готуватися до такого заходу та уникнути поверхового ставлення до проблем європейського рівня”.


На запитання які переваги надає Конституційний Договір пересічним громадянам, Валері Жискар Д’естен підкреслив, що “документ стабілізує систему всередині ЄС”.


Одночасно з цим було визнано про  існування шансу того, що низка країн відкине запропонований текст Конституції. “Тоді Конституції не буде”, - заявив колишній Президент Франції. Він закликав до координації зусиль, щоб уникнути такого розвитку подій.


В разі якщо всі 25 країн ратифікують Конституційний Договір, Валері Жискар Д’естен передбачив введення її в дію 1 липня 2006 року.


Якщо Франція вирішить проводити референдум, вона буде серед інших дев’яти країн, які планують іх проведення: Великобританія, Ірландія, Данія, Нідерланди, Бельгія, Люксембург, Чехія, Іспанія та Португалія.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект