НОВИНИ

01.09.2004 | Німецький політолог закидає Шредерові і Шираку політичну недалекоглядність
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Те, що ні канцлер Німеччини Ґергард Шредер, ні президент Франції Жак Ширак під час сочинської зустрічі з російським главою Володимиром Путіним не заторкнули питання про багаточисельні порушення прав людини в Росії, є вкрай недалекоглядною політикою. Про це в інтерв”ю ”Німецькій хвилі” наголосив професор Вольфґанґ Айхведе, керівник дослідного центру країн Східної Європи при Бременському університеті. 


Айхведе зазначив, що фатальною помилкою канцлера Шредера стала заява, зроблена ним три-чотири роки тому, про те, що після розмови з Путіним він бачить чеченську проблему інакше. Це стає особливо очевидним на фоні нещодавніх виборів у Чечні, додає професор: ”Майже всі незалежні ЗМІ повідомляють про те, що ці вибори були фарсом. Канцлер же, вочевидь, хотів бачити цю зустріч як певний урівноважуючий фактор. Особливо щодо так званого ”стратегічного партнерства”, про яке насправді не може бути й мови”, - наголосив Айхведе. Те, що саме Путін ініціював зустріч у Сочі, політолог коментує як намагання з боку російського президента відновити свою репутацію на міжнародній арені, яка останнім часом помітно похитнулася. Раніше у російського президента завжди була можливість перекласти відповідальність за невдачі на плечі уряду. Нині ж члени кабінету – це вірні йому люди, каже Айхведе. Тому за те, що в країні мало що змінюється на краще, прості люди та спостерігачі дедалі частіше починають звинувачувати саме Путіна, вважає політолог.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3292. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект