НОВИНИ

16.03.2021 | Коронавірус, Росія і Китай: Столтенберг назвав ключові виклики НАТО у 2020 році
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це керівник Альянсу розповів сьогодні у Брюсселі під час прес-конференції, на якій представив річну доповідь щодо діяльності НАТО у 2020 році.

«У 2020 році домінуючим фактором була пандемія, яка змінила наше життя, принесла нові загрози нашим економікам та суспільствам. Але здатність НАТО захистити наші держави і населення залишалися незмінними… Виклики, що постають перед нами, нікуди не зникли. Дестабілізуюча поведінка Росії, триваюча загроза тероризму, вдосконалені кібернетичні атаки, нові руйнівні технології, підйом Китаю та безпековий вимір кліматичних змін. Жодна країна не може подолати їх самотужки, і жоден континент не може подолати їх наодинці. Саме тому Європа і Північна Америка повинні навіть більш тісно працювати одне з одним в дусі стратегічної солідарності», - наголосив Столтенберг.


Він зауважив, що союзники по НАТО докладали всіх зусиль, щоб криза у сфері здоров’я, пов’язана з пандемією COVID-19, не перетворилася на безпекову кризу. 2020 рік став шостим роком поспіль, коли країни-члени, європейські союзники й Канада збільшували власні оборонні бюджети – таке збільшення сягнуло 3,9 відсотки. Столтенберг висловив переконання, що ця тенденція, яка розпочалася з 2014 року, продовжиться і в поточному році, щоб підготувати Альянс до майбутнього та зробити його навіть потужнішим.

«Ми бачимо більш агресивну Росію, яка відповідає за агресію проти сусідів, зокрема, проти України і Грузії, а також за гібридні і кібернетичні атаки проти союзників по НАТО, за спроби втрутитися у наші внутрішні політичні процеси. Це поєднується із зміщенням глобального балансу сили, який спричинений підйомом Китаю, а також тим, що Китай і Росія співпрацюють більш тісно, в тому числі - проводять разом військові навчання. Все це разом визначає виклики, які постануть перед НАТО у майбутньому. Важливо, щоб Альянс продовжував адаптуватися та відповідати на ці зростаючі виклики у сфері безпеки», - сказав генсек НАТО.

Він зауважив, що багато з цих питань відображені в концепції розвитку НАТО 2030, яка передбачає зміцнення системи стримування й оборони НАТО, вдосконалення кібернетичного захисту, підвищення стійкості суспільств, критичної інфраструктури та телекомунікацій, забезпечення лідерства НАТО у технологічному розвитку тощо.


Це завдання, за словами Столтенберга, потребує також вдосконалення шляхів координації та взаємодії між всіма 30-ма союзниками по Альянсу з обох сторін Атлантики, які консолідовано виступають на захист базових цінностей та світового устрою, що оснований на законах.

Він додав, що ці теми будуть обговорені під час зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу вже наступного тижня, а також будуть серед головних питань порядку денного саміту НАТО, що має відбутися в Брюсселі наприкінці поточного року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект