НОВИНИ

15.02.2021 | Генсек НАТО про Афганістан: Є два варіанти розвитку подій
Джерело - Dw

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на тлі перерваних мирних переговорів та ескалації насильства в Афганістані розкритикував радикальний рух "Талібан", який він назвав "ненадійним".

"Талібан" має дотримуватися своїх обіцянок: знизити рівень насильства та розірвати зв'язки з терористичними групами. Натомість ми бачимо з боку "Талібану" неприйнятний рівень насильства, спрямованого також проти медиків, суддів та журналістів", - заявивив Столтенберг в оприлюдненому в неділю, 14 лютого, інтерв'ю німецькому виданню Welt am Sonntag.


За словами генсека, НАТО 17 лютого обговорить подальшу присутність військових Альянсу в Афганістані. "Ми проведемо першу міністерську зустріч НАТО за участю представників нової адміністрації США, і я очікую, що союзники інтенсивно радитимуться щодо майбутньої пристуності НАТО в Афганістані", - зазначив Столтенберг. За його словами, війна в цій країні триває вже два десятиріччя. "Вона не може тривати вічно. Жодна країна-член НАТО не хоче залишатися там більше, ніж потрібно", - додав генсек.

Підґрунтям дискусії в НАТО є угода, яку уряд США уклав з "Талібаном". Згідно з нею, в обмін на виведення іноземних військ до квітня 2021 року таліби пообіцяли зменшити рівень насильства та взяли на себе зобов'язання почати мирні переговори з афганським урядом. Утім, попри початок переговорів у вересні 2020 року конфлікт триває.

Як пояснив Столтенберг, тепер є два варіанти розвитку подій. "Ми можемо залишитися та надалі брати участь у воєнних діях. Або ми можемо піти з Афганістану та прийняти ризик, що країна знову стане безпечною гаванню для терористів. Тут немає легкого вибору", - визнав він.

Тим часом агентство dpa повідомило, що НАТО продовжить свою присутність в Афганістані. За даними агентства, Німеччина та інші члени Альянсу на зустрічі міністрів оборони 17-18 лютого не приймуть жодного рішення щодо виведення з цієї країни 10 тисяч військових. Натомість вони ще раз закличуть "Талібан" до зниження рівня насильства та мирних переговорів з афганським урядом.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект