НОВИНИ

07.12.2020 | Вибори у Румунії: вперта боротьба на тлі низької явки
За матеріалами - Reuters

На парламентських виборах у Румунії, які відбулися у неділю, 6 грудня, за даними екзитполів, дві провідні політичні сили - опозиційна Соціал-демократична партія (PSD) та правляча Національна ліберальна партія (PNL) - набирають приблизно однакову кількість голосів.

Результати екзитполу, проведеного інститутом CURS-Avangarde, свідчать про те, що соціал-демократи можуть отримати близько 30,5 відсотка голосів. Національна ліберальна партія чинного прем'єр-міністра Людовіка Орбана, за даними цього екзитполу, здобуває 29 відсотків голосів виборців.

Утім, за даними опитування на виході із виборчих дільниць, проведеного компанією INSOMAR, перемогу на виборах із результатом 32 відсотка голосів здобуває правляча PNL, у той час як соціал-демократи отримують лише 28 відсотків.


Лідер PNL, чинний прем'єр-міністр Румунії Людовік Орбан після закриття виборчих дільниць висловив упевненість у тому, що його партія "є переможцем цих виборів", цитує інформагенція dpa.

У свою чергу лідер PSD Марсель Чіолаку заявив, що результати екзитполу показали оцінку румунами роботи чинного уряду.

За даними двох екзитполів, на третьому місці приблизно з 16-ма відсотками - еко-ліберальний "Альянс-2020 USR-Plus". Очікується, що ця політична сила готова буде створити коаліцію з PNL.

Також, за результатами екзитполу, прохідний бар'єр долає заснована лише у вересні 2019 року націоналістична, консервативна і антизахідна партія "Альянс за єдність румунів" (AUR), яка, за прогнозами, отримує 5,2 відсотка голосів. На межі проходження у парламент ще кілька політичних сил.

Перші офіційні результати виборів очікуються в ніч на понеділок. За даними ЦВК Румунії, незадовго до закриття виборчих дільниць явка становила 31,84 відсотка, що є найнижчим показником з часів повалення комунізму в 1989 році і проведення перших незалежних президентських і парламентських виборів у 1990 році.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект