НОВИНИ

02.12.2020 | Берлін застеріг від поспішного виведення військ з Афганістану
За матеріалами - Korrespondent

Міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас (Heiko Maas) закликає до визначення "чітких умов" виведення військ з Афганістану. "Надто поспішні військові маневри з відступу" не повинні загрожувати мирному процесу в країні, заявив Маас у вівторок, 1 грудня. Адже таким чином НАТО надсилає "хибні сигнали" радикальним ісламістам з "Талібану", з якими афганський уряд зараз веде мирні переговори.


Як припускає Маас, поспішного виведення контингенту НАТО з Афганістану ще можна уникнути. Рішення президента США Дональда Трампа скоротити найближчим часом кількість американських військових в Афганістані з 4500 до 2500 Маас назвав "складним". За його словами, присутність американських військ є "екзистенційною" для солдатів Бундесверу в Афганістані. ФРН має намір передати відповідальність за безпеку в країні уряду Афганістану, підкреслив Маас. Мандат Бундесверу в цій країні, який спливає в березні 2021 року, має закінчитися, додав німецький міністр.

Нагадаємо, що наприкінці лютого 2020 року США підписали угоду з радикальним рухом "Талібан" про виведення американських військ з країни, яке має завершитися до кінця 2021 року. У свою чергу, таліби взяли на себе зобов'язання почати мирні переговори з афганським урядом та гарантувати, що Афганістан не стане базою для міжнародих терористів. Утім, міжафганські переговори, які почалися в вересні 2020 року, зайшли в глухий кут. Міністри оборони країн НАТО в лютому 2021 року обговорять можливе виведення військового контингенту з Афаністану.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4129. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект