НОВИНИ

27.11.2020 | Експерт назвав мету операції НАТО Sea Guardian у Середземноморському регіоні
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це заявив командувач операцій Морського командування НАТО, експерт операції Sea Guardian Річард Плател у програмі «Код безпеки» на телеканалі «ДІМ».

За його словами, Середземне море - це простір, що становить величезний стратегічний інтерес; регіон, де виростає відразу кілька серйозних загроз системі морської безпеки союзників.

«Зобов'язання і місія НАТО полягають у тому, щоб спільно з партнерами та іншими країнами робити свій внесок у безпеку Середземноморського регіону. І нашим основним інструментом у досягненні цієї мети саме і є операція Sea Guardian, або «Морський охоронець», - розповів Плател.

Він уточнив, що операція Sea Guardian переслідує три мети. Перша з них - забезпечити своєчасне реагування в галузі морської безпеки, щоб гарантувати надійний захист миру в регіоні. Друга мета - робити внесок у забезпечення безпеки шляхом нарощування військового потенціалу і зміцнення обороноздатності. І третя мета - ефективна протидія тероризму та іншим незаконним діям міжнародного масштабу.

«Кінцевою метою цієї операції є побудова широкої міжнародної мережі морської безпеки в Середземноморському регіоні, яка включала б як країни, які безпосередньо примикають до Середземного моря, так і інші зацікавлені сторони», - зазначив командувач операцій Морського командування НАТО.

Він повідомив, що в операції Sea Guardian можуть брати участь країни-члени НАТО та операційні партнери Альянсу - як країни Середземноморського регіону, так і інші держави, які входять в зону відповідальності НАТО.

«Тому логічно, що основну частку участі в операції беруть країни Середземномор'я, але також великий внесок у спільну місію роблять і інші учасники, географічно розташовані поза цим регіоном, - як Велика Британія, Німеччина, Нідерланди і Португалія. Крім того, важлива роль в операції належить і деяким державам Причорномор'я - таким, як Румунія і Болгарія», - сказав Плател.

Він додав, що з Україною також ведуться переговори щодо участі в майбутніх операціях Sea Guardian, оскільки кінцевою метою цієї операції є створення широкого спільного блоку, який забезпечував би повну безпеку на морі в усьому Середземноморському регіоні.

«Тому до участі в операції залучаються як безпосередньо країни Середземномор'я, так і інші держави, зацікавлені у створенні зони безпеки в цій частині світу. Виходячи з цього, з боку НАТО було логічним запросити Україну до спільної участі в операції Sea Guardian, і в цей період шляхом спільних навчань ми проводимо звірку і підготовку українських кораблів до злагодженої координації з військово-морськими силами інших держав», - заявив Плател.


За його словами, навчання Sea Breeze, які відбулися раніше цього року, значно сприяли збільшенню злагодженості і покращенню взаємодії між Україною і НАТО, що має вирішальне значення для співробітництва в рамках таких важливих операцій, як Sea Guardian.

Як повідомляв Укрінформ, раніше співробітник управління стратегічних комунікацій у Генштабі ЗСУ Артемій Катков заявив, що в НАТО зацікавлені в участі українських Військово-морських сил у морській операції Sea Guardian.

Операцію Sea Guardian було розпочато в листопаді 2016 року. Вона прийшла на зміну операції Active Endeavour "Активні зусилля", яка була розроблена як відповідь на терористичні атаки на США 11 вересня 2001 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6834. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект