НОВИНИ

27.11.2020 | Росія не піде з Нагірного Карабаху - турецький політик
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Tаку думку він висловив у програмі «Код безпеки» на телеканалі «ДОМ».

За його словами, в угоді, підписаній президентом РФ Володимиром Путіним, президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим і прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном, є пункт, в якому обумовлюються умови перебування миротворчої місії у регіоні - така місія продовжує роботу рівно до тих пір, поки одна зі сторін не відмовиться від участі в ній.

«Хочу особливо підкреслити цей момент - поки одна зі сторін не відмовиться від участі в місії, тобто така дія автоматично призупиняє роботу місії, і її потрібно відновлювати. Якщо одна сторона говорить «стоп» - це означає, що місію завершено. Але я не думаю, що все це легко закінчиться. Занадто багато у нас конфліктних регіонів. Як кар'єрний дипломат, який прослужив понад 15 років у різних «гарячих точках» планети, з досвіду можу сказати, що одного разу увійшовши туди, вони там і залишаться. Росія там і так вже присутня», - вважає Йилмаз.

Він нагадав, що в Карабаху є сім регіонів, які росіяни називають «районами» і які належить повернути Азербайджану. При цьому, на його думку, чіткого визначення статусу Карабаху не існує. В угоді, підписаній трьома сторонами, статус Карабаху не було чітко прописано.

«З приводу відводення військ і передачі цих семи районів розроблено календар - деякі вже передано Азербайджану, деякі ще в процесі передачі. На 15 грудня призначено передачу Шуші - останнього з семи районів, які повертаються азербайджанській стороні. Але питання про статус Карабаху залишається невирішеним. Мається на увазі, що ці території будуть під контролем і в суверенітет Азербайджану, звичайно, - але в якому саме статусі? Чи стане цей регіон звичайною провінцією Азербайджану або його автономною територією? Може бути, культурною автономією? Або ситуація залишиться де-факто колишньою? Ніхто поки що не знає цього», - додав турецький політик.

У той же час він заявив, що Мінська група ОБСЄ, створена на початку 1990-х років для врегулювання Карабахського конфлікту, - «абсолютно неефективне утворення: понад тридцять років ці люди вдавали, що зайняті справою, але результат їхньої роботи - нульовий. І вони так само «беруть участь» і далі, і чомусь ніхто не розпустить це марне формування ».

«Тому, думаю, ситуація складеться наступна: там будуть присутні турецькі війська, які стануть координувати свої дії з російськими частинами. Зрозуміло, що в роботі місії зустрічатимуться як свої плюси, так і мінуси, - як це відбувається зараз у Сирії та Лівії. Власне, як і всюди. Але координація дій між Туреччиною і Росією триватиме. У росіян буде свій командний центр, а у Туреччині - свій, що включає командування турецькою частиною місії. Але у Туреччині там буде мілітарна присутність - у нас є вагома військова перевага. Я думаю, що Туреччина успішно послужить інтересам азербайджанців, і, сподіваюся, Російська Федерація теж стане служити інтересам Азербайджану, а не поведеться так, як вона повела в Україні», - зазначив Йилмаз.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект