НОВИНИ

09.09.2020 | Німецька економіка впорається з санкціями щодо РФ
Джерело - DPA

Можливе посилення санкцій щодо Росії не надто обтяжить економіку Німеччини, вважають в Інституті економічних досліджень (IWH) в німецькому місті Галле. Експерти Інституту не заперечують, що сфера зовнішньої торгівлі між ЄС і Росією відчуває на собі наслідки чинних санкцій. "Однак потрібно також відзначити, що в кількісному відношенні експорт в Росію не дуже важливий для Німеччини", - наголосив експерт IWH Олівер Хольтемеллер в інтерв'ю агенції dpa, опублікованому в середу, 9 вересня. За його словами, з економічним ефектом санкцій Німеччина "в цілому може впоратися".

За даними Інституту, відсоток експорту з Німеччини до Росії в 2019 році знаходився в діапазоні однозначних чисел від загального обсягу експорту Німеччини. Частка варіюється в залежності від федеральної землі і становить від півтора до трьох відсотків, пояснив Холтемеллер.


Частка німецького експорту в Росію знизилася в 2014 році, але не лише через запроваджені тоді санкції. "У той період значно впали ціни на нафту", - нагадав експерт. Продаж нафти є основним джерелом іноземної валюти для Росії, а також становить значну частину російського державного бюджету. Отже, російський імпорт коливався в залежності від ціни на нафту, вказав він.

Подальше посилення санкцій щодо Росії "безумовно відчуватиметься економічно", але, з макроекономічної точки зору, ці ефекти досить незначні - ще й тому, що інші проблеми, як-то наслідки пандемії коронавірусу і Brexit, зараз більш актуальні для багатьох компаній. Хольтемеллер вважає питання про доцільність посилення санкцій щодо РФ політичним рішенням.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект