Про це заявив прем'єр-міністр Латвії Кришьяніс Кариньш у вівторок після засідання уряду, повідомляє Інтерфакс - Захід.
Водночас прем'єр повідомив, що в цьому разі республіка, можливо, торгуватиме електроенергією з третіми країнами, використовуючи латвійсько-російське міжз'єднання.
В даний час не ясно, як відбуватиметься Торгівля електроенергією з третіми країнами, але, за словами Кариньша, вирішенням цього питання займеться Міністерство економіки Республіки, розробивши конкретну методологію у співпраці з колегами з Естонії, Литви та Європейською комісією.
На прохання пояснити, чому уряд прийняв таке рішення саме зараз, Кариньш відповів, що це питання обговорювалося і раніше, в основному з точки зору ядерної безпеки. "Враховуючи розвиток подій у Білорусі, побоювання з приводу ядерної безпеки тільки ростуть", - наголосив він.
Раніше повідомлялося, що Литва наполягала на виробленні єдиної позиції Балтійських країн щодо відмови від покупки електроенергії у Білорусі після введення в експлуатацію БелАЕС, заявив литовський прем'єр Саулюс Скверняліс.
У червні 2017 року литовський парламент закріпив у Законі твердження про те, що БелАЕС є небезпечною і створює загрозу національній безпеці Литви, навколишньому середовищу та громадському здоров'ю. Метою цього закону також було обмеження імпорту електроенергії з Білорусі.
|