НОВИНИ

22.06.2020 | США та Росія обговорюють у Відні контроль ядерних озброєнь
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Республіці Австрія.

Інформації щодо нового раунду американсько-російських переговорів щодо контролю над стратегічними озброєннями майже немає, окрім підтвердження сторонами запланованої на понеділок у Відні зустрічі. Вона проходить за закритими дверима, без участі преси. Навіть місце зустрічі у Відні залишається невідомим для ЗМІ.

Попередній раунд переговорів між США та РФ з цього приводу 16 січня у Відні також проходив непублічно – про зустріч громадськість дізналася вже постфактум.

Першим про новий раунд американсько-російських переговорів щодо контролю над стратегічними озброєннями, які пройдуть 22 червня у Відні, повідомило 8 червня американське агентство Bloomberg. Зазначалося, що Вашингтон не виключає, що на переговорах у Відні буде обговорюватися можливість продовження Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.

Згідно з інформацією агентства, американську делегацію очолить Спецпредставник президента США з контролю за озброєнням Маршалл Біллінгслі, російську – заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков. При цьому, агентство вказувало на те, що адміністрація США запросила і Китай до переговорів у Відні, оскільки вважає, що КНР має стати членом нового Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.

Свою участь на чолі російської делегації на переговорах з американцями 22 червня у Відні підтвердив 9 червня заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков. За його словами, двосторонні консультації в австрійській столиці стосуватимуться теми "стратегічної стабільності".

Водночас 9 червня стало відомо, що Китай не має наміру брати участь у "так званих тристоронніх переговорах з Росією та США щодо контролю над озброєнням".

Як повідомлялося, адміністрація президента Трампа просуває ініціативу на заміну Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь СНО-3 (в американському еквіваленті New START Treaty), яка завершує свою дію в 2021 році. При цьому нова домовленість передбачає скорочення не тільки російських та американських, але також китайських ракетних озброєнь.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект