НОВИНИ

02.06.2020 | Сенат Польщі ухвалив закон про вибори президента поштою
За матеріалами - Korrespondent

У ніч на вівторок, 2 червня, верхня палата польського парламенту прийняла закон про проведення президентських виборів, який дає можливість провести голосування за змішаним принципом - з організацією виборчих дільниць і поштою для тих, хто перебуває в карантині, і всіх охочих.

Зазначається, що за оновлений закон проголосували 94 сенатори, проти був один парламентарій, четверо утрималися. Голосування в Сенаті відбулося напередодні перед північчю.

Тепер документ повертається в нижню палату парламенту (Сейм), яка може як прийняти запропоновані поправки, так і відхилити їх. Після затвердження в Сеймі закон відправиться на підпис президента.

Внесені в Сенат поправки передбачають узгодження нової дати виборів з Державною виборчою комісією, мінімум 10 днів на реєстрацію і збір підписів новими кандидатами, а також інші деталі проведення віддаленого голосування поштою. Крім цього, в законі передбачено, що міністр охорони здоров'я може вказати на регіони, де традиційна форма голосування на виборах неможлива з міркувань епідеміологічної безпеки.

Як відомо, 10 травня в Польщі повинні були пройти чергові президентські вибори. Однак через пандемію і політичні протиріччя з опозицією і всередині правлячої коаліції влада не змогла організувати їх вчасно, голосування не відбулося. Тепер спікер Сейму (нижньої палати парламенту) повинна оголосити нову дату виборів.

Згідно з польським законодавством, вибори можуть відбутися будь-якої неділі протягом 60 днів з дня проголошення. Але 6 серпня завершується термін повноважень чинного президента Анджея Дуди. Тому для виконання всіх встановлених у Виборчому кодексі Польщі процедур і дотримання наступності на посаді глави держави голосування має відбутися до 28 червня.

Якщо в першому турі ніхто з кандидатів не набере більш як 50% голосів, через два тижні має відбутися другий тур за участю двох кандидатів з найкращим результатом.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7668. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект