НОВИНИ

13.05.2020 | Сейм Польщі прийняв новий законопроект про вибори
За матеріалами - Korrespondent

Нижня палата польського парламенту прийняла новий законопроект про вибори президента Польщі. Документ на засіданні 12 травня підтримали 244 депутати Сейму.

Проти виступили 137 народних обранців, 77 утрималися.

Зазначається, що проект закону оновлює норми, раніше прийняті парламентом до виборів президента, що намічалися на 10 травня.

Нагадаємо, влада планувала провести їх дистанційно - поштою, через епідемію коронавірусу. Однак робота над відповідним законом затяглася, і організувати голосування вчасно не вдалося.

У результаті Державна виборча комісія визнала вибори такими, що не відбулися.

Тепер вибори хочуть провести в традиційній формі з організацією виборчих дільниць, при цьому давши можливість всім охочим проголосувати поштою.

Для цього виборець повинен буде за кілька днів подати відповідну заявку, після чого він отримає пакет для голосування, що містить бюлетень і заяву про особисте і таємне голосування.

Нова ініціатива також передбачає, що десять кандидатів, раніше зареєстрованих на виборах президента, які планувалися 10 травня, автоматично продовжать кампанію. При цьому участь у перегонах зможуть взяти і нові кандидати.

Тепер документ повинен розглянути Сенат, у якого на це є 30 днів.

Раніше повідомлялося, що після невдалого голосування 10 травня спікер Сейму протягом 14 днів повинна призначити нові вибори.

Вони можуть відбутися будь-якої неділі протягом 60 днів з дня проголошення. Очікується, що голосування пройде в кінці червня або липні.

Повноваження чинного лідера Польщі Анджея Дуди закінчуються 6 серпня.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект