НОВИНИ

29.04.2020 | Румунські сенатори провалили проект про угорську автономію
Джерело - Digi 24.

Сенат Румунії в середу, 29 квітня, 126 голосами відхилив законопроект про автономію Секейського краю, де компактно проживає угорська національна громада.

Ініційований Демократичним союзом угорців Румунії законопроект передбачав створення автономного регіону з правосуб'єктністю в Румунії. Автономія отримувала свого президента з терміном повноважень на чотири роки. Угорська мова стала б офіційною і використовувалася в державних установах громадянами, які проживають в цьому краї; передбачалося вільне використання "символіки угорської нації".

Обговорення проекту стало в країні темою дня після того, як він став чинним за процедурою "мовчазної згоди": 25 березня пройшов кінцевий термін, до якого повинна була бути обговорена і проголосована ініціатива, тому парламентарії зафіксували "мовчазне схвалення" документа.

У тому, що про проект "забули", Національна ліберальна партія почала звинувачувати Соціал-демократичну партію, заявляючи, що партія таємно домовилася про "мовчазне схвалення" з Демократичним союзом угорців Румунії.

Ініціатори законопроекту, депутати Демократичного союзу угорців Румунії, вважають, що він відображає "історичну ідентичність регіону" і забезпечить рівні можливості для громадян і захист угорської ідентичності. Вони заявляють, що автономія регіону не впливає на територіальну цілісність і суверенітет румунської держави.

Уряд Румунії виступив проти прийняття законодавчого акту. Спеціалізовані комітети Палати депутатів також його не підтримали. Депутати адміністративної комісії заявляють, що проект порушує конституцію, за якою Румунія є національною, суверенною і незалежною, унітарною і неподільною державою.

Довідка: секеї - одна з етнічних груп, яка становить угорська національна меншина на території Румунії. Права 1,2 млн етнічних угорців в Румунії, в тому числі близько 700 тис. секеїв в східній Трансільванії, десятиліттями перебувають в центрі політичної ворожнечі між двома країнами.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект