НОВИНИ

21.04.2020 | Винищувач Росії провів "непрофесійне" перехоплення розвідувального літака ВМС США
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Інцидент стався цієї неділі, повідомили в Шостому флоті ВМС США.

"Вдруге за чотири дні російські пілоти повели себе небезпечно й непрофесійно, перехопивши морський патрульно-розвідувальний літак ВМС США P-8A 19 квітня 2020 року", - зазначається в повідомленні.

Як уточнили в Шостому флоті, їх літак P-8A перебував у міжнародному повітряному просторі над Середземним морем і був двічі перехоплений російським СУ-35 впродовж 100 хвилин. Перше перехоплення американська сторона назвала безпечним, а друге – непрофесійним.

Зокрема повідомляється, що російський СУ-35 провів швидкісний маневр і пролетів від американського літака на відстані 7,5 метра, створивши для Р-8А турбулентний шлейф та випустивши перед ним реактивні вихлопи. При цьому, американські пілоти, які рухалисяна постійній висоті й швидкості, були змушені змінити траєкторію, щоб російський літак не врізався в Р-8А, забезпечивши таким чином безпеку для обох літальних апаратів.

"Необґрунтовані дії російського пілота Су-35 суперечили правилам міжнародних авіапольотів, що створило серйозну небезпеку для обох літаків", - підкреслили в Шостому флоті ВМС США.

Раніше повідомлялося про ще один інцидент, який стався 15 квітня у цьому ж районі. Тоді російський Су-35 так само пролетів на відстані близько 7-8 метрів від американського Р-8А.

"У обох випадках літаки США діяли відповідно до норм міжнародного права і жодним чином не провокували зазначених дій з російського боку", - зауважили американські військові.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект