НОВИНИ

26.12.2019 | США ввели заходи зі стримування Росії та Туреччини на Середземномор’ї
За матеріалами - The Hill

У бюджеті США на наступний рік передбачені заходи зі стримування дій Туреччини й Росії у Середземноморському регіоні.

Відповідне рішення Конгресу робить Сполучені Штати ключовим гравцем на ринку природного газу в цьому регіоні завдяки партнерству у сфері безпеки та енергетики з країнами Східного Середземномор’я.

Ці заходи укріплюють військові зв’язки з Грецією й скасовують ембарго на постачання зброї Кіпру, встановлюючи союзників для контролю регіональних амбіцій Туреччини. «Знявши американське ембарго на постачання зброї Кіпру й надавши необхідну військову допомогу Греції, цей закон забезпечить комплексний підхід до стабільності ключових партнерів», – розповів сенатор й співавтор законопроекту Марко Рубіо.

Інший співавтор законопроекту – сенатор Боб Менендес – каже, що такий крок «ознаменує початок нового дня для участі США у Східному Середземномор’ї». За останні десятиріччя в окремих морських водах Кіпру, Єгипту й Ізраїлю відкрили великі запаси природного газу. Також ці заходи посилюють конкуренцію в енергетичному секторі Європи на шкоду Росії.

У стороні від цих подій досі перебуває Туреччина, яка нещодавно підписала морську угоду з Лівією, що полягає у прорізанні територіальних вод Греції та Кіпру й загрожує претензіям цих країн на будь-які відкриття газових родовищ, узгоджених раніше в їхніх економічних зонах. Конгрес також зобов’язав агентства США повідомляти про будь-які порушення Туреччиною морських чи повітряних кордонів Кіпру та Греції.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект