Президент зазначив: "Дунай відкриває шлюзи для стрімкого нарощування транспортних потоків. Через вітчизняні порти підуть всі українські і близько двох третин транзитних іноземних вантажів”.
Також Кучма наголосив, що обсяги перевезень через українську частину транспортного коридору «Європа - Кавказ – Азія» збільшиться в 20 разів, а в цілому по Дунаю – в три рази. “У перспективі гирло найбільшої ріки Європи може перетворитися у великий європейський транспортний вузол”, - сказав Кучма.
Він також особливо зазначив те, що Україна будує не новий канал, а поновлює традиційний транспортний коридор. “Хочу нагадати, що, починаючи з 1957 року, в гирлі рукава Прірва був створений судноплавний хід, через який на початку 90-х років проходило майже 4 тис. суден в рік”, - сказав Кучма.
За його словами, Україна втратила присутність на ринку вантажних перевезень по Дунаю внаслідок війни в колишній Югославії, а замулення Прірвінського каналу призвело ще і до зупинки судноремонтних заводів в Ізмаїлі, Килії і Вілково. При цьому Президент зазначив, що головні вантажопотоки перекинулися на румунський Сулинський канал, а відновити власний транспортний шлях Україну змушує саме життя. «Тому що, хіба можна в наш прагматичний, раціональний вік так не по-господарському ставиться до тих природних переваг, які нам дала природа і геополітичне розташування?”, - риторично спитав Президент.
Леонід Кучма також наголосив, що при використанні суднового ходу і його розширенні, Україна буде дотримуватися всіх міжнародних стандартів для збереження екологічної рівноваги в регіоні Придунав’ї.
|