“Наймасштабніші російські підводні навчання з кінця "холодної війни" зараз проходять у холодних водах Північної Атлантики. Повідомляється про участь не менше 10 підводних човнів ВМС Росії, вісім з яких працюють на атомній енергетиці, повідомляє норвезька розвідка”, - йдеться у повідомленні.
Як вважається, масштабні навчання включають випробування нової зброї з акцентом на можливості окремих класів підводних човнів.
Видання зазначає, що ці навчання, можливо, перевірять здатність США та сил НАТО відслідковувати російські кораблі під час просування через GIUK-прохід - акваторію у північній Атлантиці, між Гренландією, Ісландією та Сполученим Королівством. Прохід має військово-морське геостратегічне значення.
"Якщо російські підводні човни можуть пройти (в західну частину акваторії Атлантичного океану) непоміченими, у них набагато більше шансів зникнути в Атлантиці, щоб зайнятися своїми потенційно дуже небезпечними справами, і залишитися при цьому не виявленими. Під час війни це може становити загрозу суднам Альянсу та військово-морським флотиліям та здійснення скоординованої атаки на ключові сухопутні цілі", - йдеться у публікації.
Очікується, що військові навчання триватимуть два місяці.
|