НОВИНИ

23.09.2019 | Президент Ізраїлю закликав до формування широкої коаліції
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це президент Ізраїлю Реувен Рівлін заявив на зустрічі з представниками політичних партій країни.

Раніше Біньямін Нетаньягу закликав блок "Кахоль-Лаван" ("Біло-блакитні") сформувати разом з "Лікуд" "уряд широкої єдності". У відповідь на це лідер "Кахоль-Лавану" Бені Ганц заявив, що його політична сила отримала в Кнесеті на два місця більше, тому очолити кабінет має саме він. Перед виборами він також відхилив можливість формування уряду на чолі з Нетаньягу - через те, що проти чинного прем'єра висунуто обвинувачення в корупції.

Своєю чергою Авігдор Ліберман, очільник партії "Наш дім Ізраїль", яка отримала вісім місць у парламенті, заявив, що не підтримає ані Біньяміна Нетаньягу, ані Бені Ганца на посаді очільника уряду країни.

За словами Лібермана, він не може підтримати Нетаньягу, оскільки той готовий створити коаліцію з ультраортодоксальними єврейськими партіями, які, на його думку, прагнуть нав'язати релігійні закони світській частині суспільства. А Ганца він не підтримає через те, що той, на його думку, схильний домовлятися або з ультраортодоксальними політиками, або з арабськими партіями Ізраїлю. При цьому Ліберман наполягає на формуванні коаліції за участі своєї партії, "Лікуду" та "Кахоль-Лавану".

Офіційні результати виборів мають бути оголошені 25 вересня. За даними екзит-полів "Біло-блакитні" здобули у Кнесеті 33 місця, а "Лікуд" - 31. Для формування більшості партіям необхідно мати щонайменше 61 мандат (загалом у парламенті Ізраїлю 120 місць). Кандидат на посаду прем'єра, визначений президентом, матиме шість тижнів для формування коаліції.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект