НОВИНИ

26.08.2004 | Завершився перший етап будівництва судноплавного каналу "Дунай-Чорне море"
Джерела - Кореспондент, Інтерфакс-Україна

Про відкриття каналу заявив на брифінгу в середу, 25 серпня, керівник прес-служби Міністерства закордонних справ України Маркіян Лубківський.


Раніше цього самого дня стало відомо про те, що Міністерство транспорту України завершило першу чергу відновлення суднового ходу каналу в дельті Дунаю по устю Швидке. Реалізація першого етапу будівництва зараз забезпечує прохід суден з осадкою 5,85 м, повідомив Олександр Агєєв, керівник прес-служби державного підприємства "Дельта-Лоцман", яке є замовником будівництва каналу.
"Було успішно здійснено дослідний прохід судна... завдовжки 120 м і осадкою 5 м, що і було зафіксовано комісією", - зазначив він.


Перший етап будівництва передбачав відновлення морського підхідного каналу довжиною 3,3 км, шириною по дну 85 м, глибиною 7,65 м і частини дамби довжиною 1,54 км. При цьому судновий хід каналу складає 170,36 км.
Агєєв також підтвердив намір остаточно завершити проект відновлення каналу до осені 2005 року.


МЗС України: Європа все розуміє


У свою чергу, Маркіян Лубківський прокоментував на брифінгу заяви різних країн з приводу будівництва Україною каналу в дельті Дунаю.


Зокрема, на питання про стурбованість Держдепартаменту США стосовно будівництва каналу він відповів: "Що стосується заяв, у тому числі і Держдепартаменту, ми розуміємо – може викликати стурбованість ця ситуація з погляду румунської сторони і так, як вона подається румунською стороною".


Заяву румунського президента з приводу будівництва каналу Лубківський прокоментував таким чином: "Президент Румунії скаржиться на те, що міжнародна реакція і реакція європейських структур (стосовно будівництва каналу, - ред.) є досить млявою. Справа в тому, що вона не може бути активною, оскільки ми прагнули і прагнемо надавати всю необхідну інформацію нашим європейським партнерам з приводу будівництва каналу. Цю млявість ми, у першу чергу, пояснюємо тим, що серед європейських партнерів панує ясність (або вони наближаються до ясності) щодо будівництва нами цього суднового ходу".


Керівник прес-служби МЗС відзначив, що у випадку будівництва каналу мова йде про захист українських економічних інтересів.
Україна не бачить підстав для стурбованості Румунії з приводу будівництва каналу, сказав Лубківський, підкресливши, що наша країна і надалі готова надавати інформацію з цього питання.


Єврокомісія висловлює глибокий жаль з приводу відкриття каналу


Тим часом, Європейська комісія знову висловила свою думку з приводу продовження будівництва каналу "Дунай-Чорне море".
"Європейська комісія глибоко шкодує у зв’язку з повідомленням про відкриття для судноплавства початкової частини каналу в усті Швидке між річкою Дунай і Чорним морем", - сказано у заяві Єврокомісії про завершення першого етапу будівництва каналу.


Єврокомісія також підкреслює, що привітала б запевнення українського уряду в тому, що він не буде продовжувати цей проект до підготовки належної оцінки впливу на навколишнє середовище відповідно до міжнародних стандартів.
 
Зазначимо, що роботи зі спорудження глибоководного судноплавного каналу "Дунай-Чорне море" було розпочато у травні. Підрядником виступила німецька компанія "Mobіus Bau".


За оцінками Мінтрансу, очікується, що канал в усті Швидке забезпечить переключення до 60% дунайського вантажопотоку в українську дельту Дунаю. На сьогоднішній день цей показник оцінюється лише в 1-2%. На даний момент монополістом у сфері надання транспортних шляхів для суден через дельту Дунаю виступає Румунія.


Проти реалізації проекту виступають Національна академія Наук України й екологи, у тому числі міжнародні екологічні організації, оскільки споруджуваний канал буде проходити через територію Дунайського заповідника.


Згідно з даними Європейської дунайської комісії, у 1955-1957 роках вантажопотік по устю Дунаю Швидке оцінювався у 800-900 тис. тонн вантажів щорічно, що складало до 40% вантажопотоку по Сулимському каналу (Румунія).


У румунській пресі з’явилися повідомлення про можливість будівництва "у відповідь" нового глибоководного каналу в дельті Дунаю, що змінить водний ресурс нового українського каналу і зробить його неможливим для нормального судноплавства.


Зазначимо також, що напередодні президент Румунії Іон Ілієску розкритикував Україну за продовження будівництва судноплавного каналу в дельті Дунаю. Крім того, у Бухаресті пройшла демонстрація проти дій України.


 





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект