НОВИНИ

28.02.2006 | Віце-президент Європарламенту: найактуальніша тема українсько-польських відносин - енергетична безпека
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Польщі Лєх Качинський у вівторок прибуває з дводенним візитом до Києва. Україна стала п”ятою країною в списку подорожей польского державного лідера. Качинський вже побував у Ватикані, Чехії, США та Франції. На думку віце-президента Європарламенту Януша Онишкевича, Києву та Варшаві передусім слід зайнятися питаннями енергетичної безпеки. 


Віце-президент Європейського парламенту Януш Онишкевич в інтерв’ю „Німецькій хвилі” найбільш актуальною темою україно-польських відносин назвав енергетичну безпеку: „Президенти повинні підтвердити свою волю до створення такої схеми, яка гарантує енергетичну безпеку на лише України, але й Польщі та Європейського союзу. В першу чергу, йдеться про завершення будівництва нафтопроводу Одеса-Броди” - сказав Януш Онишкевич.


Директор варшавського Інституту східних досліджень Ян Малицький зазначає, що нині у справі добудови майбутнього україно-польського нафтогону ініціативу має виявити Варшава. Натомість Україна, вважає оглядач, у майбутньому у співпраці з Польщею може отримати додаткові джерела газу: „Якби у Польщі відбулася диверсифікація, можна було б мати мільярди кубометрів вільного газу, наприклад з Норвегії”. Крім того, як вважає Віце-президент Європейського парламенту Януш Онишкевич, у зв’язку з майбутнім вступом Польщі до шенгенської зони, перед громадянами України може постати візова проблема. Тому Києву необхідно інтенсифікувати розмови з Брюсселем, і в цьому діалозі Польща може і повинна допомогти, вважає європарламентар.
 
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект