НОВИНИ

28.02.2006 | Російські пропозиції Ірану: політична гра
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Європейська преса коментує ситуацію навколо атомної програми Ірану, а саме досягнуту на вихідних домовленість між Тегераном та Москвою щодо створення спільного підприємства зі збагачення урану. Крім того, видання підбивають підсумки Олімпійських ігор у Турині. Німецька газета KIELER NACHRICHTEN аналізує роль Росії як посередника у вирішенні атомної суперечки з Іраном:


Розв’язання суперечки навколо атомної програми Ірану відкрило б перед Москвою відразу дві можливості. По-перше, вдалося б згасити вогонь кризи, що зачіпає також інтереси безпеки Росії. По-друге, Москва могла б створити собі репутацію серйозного посередника, якого не так легко буде оминути в майбутньому. Крім того, в такий спосіб можна було б додати ваги міжнародному іміджеві Москви, що сильно постраждав у війні з Чечнею та в газовій суперечці з Україною. У цьому повинні бути зацікавлені також США та ЄС. Адже Росія, яка себе відчуває дещо зневаженою, не може виступати надійним партнером Заходу, - зазначає KIELER NACHRICHTEN.


Британська газета THE INDEPENDENT висловлює думку, що світовій спільноті в цій ситуації слід діяти вкрай обережно:


Росію з Іраном, вочевидь, пов’язують певні інтереси. Мова йде не лише про економічну вигоду від атомної кооперації, але й про бажання бути визнаним важливим гравцем на міжнародній арені. Реверанси Москви щодо нещодавнього переможця на парламентських виборах в Палестині – радикального руху „Хамас” – можна розглядати під тією ж призмою. Тож, в інтересах усіх зацікавлених сторін треба діяти обережно. Особливо не варто передчасно радіти з поступок Ірану. Першою заповіддю мистецтва дипломатії є тактовна поведінка усіх партнерів, - зауважує THE INDEPENDENT.


Німецька газета FRANKFURTER RUNDSCHAU пише про позицію російського президента Володимира Путіна щодо досягнення російсько-іранського компромісу:


Президент Путін, для якого Іран завжди був стратегічним партнером, який уклав з Тегераном низку домовленостей щодо спорудження електростанцій і який, проте, в січні обурено відреагував на відновлення робіт зі збагачення урану, не готовий нині відступити від завданого курсу: Росія разом з інспекторами МАГАТЕ пропонує свої послуги Раді безпеки ООН та виступає свого роду гарантом, що Іран використовуватиме атомну енергію виключно в мирних цілях. Це свого роду червона лінія, яку Росія не наважиться переступити, - пише FRANKFURTER RUNDSCHAU.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1811. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект