НОВИНИ

28.02.2006 | Німці проти польської ініціативи створення «енергетичного НАТО», а за «енергетичне ОБСЄ»?
Джерело - ProEUROPA

Німецька влада проти ідеї створення «енергетичного НАТО», висловленої польською стороною.
 
Про це пише журнал «Der Spiegel» у неділю. (Йдеться про створення «енергетичного» НАТО, запропоновану польським прем’єром Казімєж Марцинкевичем, який повідомив про цю ініціативу лідерів 32 держав, глав Єврокомісії та генсека НАТО).
 
Німецький журнал написав, що міністр закордонних справ цієї країни Франк-Вальтер Штайнмайєр не є прихильником створення «енергетичного НАТО» - альянсу держав, які були би зобов’язані надавати підтримку один одному у випадках виникнення проблем з постачанням енергетичної сировини.  
 
Як пише "Der Spiegel", німецький міністр вважає, що такий підхід є помилковим, натомість Німеччина має зробити все можливе, щоб енергетика перестала бути політичною зброєю і засобом політичного тиску.
 
При цьому Штайнмайєр переконаний, що цьому може допомогти союз з постачальниками енергетичної сировини.
 
Він вважає, що потрібно брати приклад з відомого німецького політичного діяча Ганса Дитріха-Геншера, який у 1970-х роках був одним з ініціаторів започаткованої в 1973 році Конференції Безпеки та Співробітництва в Європі, яка допровадила до того, що держави-супротивники у «холодній війні» сіли за один стіл переговорів. При цьому німецький журнал пише, що Штайнмайєр сподівається, що процес, наближений до формату ОБСЄ, може зняти напругу в енергетичній проблематиці.  
 
Для довідки: польський прем’єр після українсько-російської газової кризи, яка була розцінена в Європі як політичний тиск Москви на Київ, запропонував створити систему енергетичної безпеки в Європі за принципом «Один за всіх, і всі за одного».
 28 лютого - 1 березня в Україні перебуватиме польський президент Лех Качинський, який зустрінеться з президентом України Віктором Ющенком і пріоритетом їх зустрічі має стати обговорення енергетичних питань.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1669. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект