НОВИНИ

24.02.2006 | Посол Джон Гербст - в українських сховищах зберігатимуться тільки українські ядерні матеріали
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

22-го лютого у Дніпропетровську перебував з одноденним візитом Надзвичайний і Повноважний посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джон Едвард Гербст.



Метою візиту посла Сполучених Штатів Америки до Дніпропетровська було ознайомлення з політичною і соціально-економічною ситуацією в області. По приїзді до Дніпропетровська пан Гербст відвідав школу-інтернат №6, де зустрівся з учнями і вихователями та подарував школі модель потяга, яку він власноручно зібрав свого часу для власних дітей. Потім Джон Гербст відвідав обласну державну адміністрацію, де мав бесіду з заступником голови обладміністрації Вячеславом Антоновим і провів коротку прес-конференцію для кількох присутніх журналістів. Також посол Сполучених Штатів ознайомився з роботою жіночого інформаційно-аналітичного центру, зустрівся зі студентами і викладачами Дніпропетровського Національного Університету, виступив у ефірі місцевого 34-го телеканалу і мав вечерю з волонтерами Корпусу Миру, котрі працюють у Дніпропетровській області.



На пресконференції, відповідаючи на запитання журналістів, пан посол Гербст зазначив що попри надання Україні Сполученими Штатами Америки статусу країни з ринковою економікою, що має збільшити взаємний товарообіг і інвестування в економіку України, в Україні необхідно зробити ще багато для того щоб інвестори відчували захищеність інвестицій і капіталів. Зокрема необхідні зміни у роботі судової системи, яка не має гарної репутації. Інвестори, котрі вкладають капітали в економіку України, повинні мати звичайні економічні ризики, а не ризик бути пограбованими. Ситуація в Україні в цілому покращується але ще необхідний значний прогрес, сказав Джон Гербст.


 
На запитання щодо дискусії, яка виникла в Україні з приводу укладення угоди між “Енергоатомом” і компанією “Холтек Інтернейшнл” про побудову сховища ядерних відходів атомних електростанцій в Україні і звинувачень на адресу фірми “Холтек” у ненадійності її сховищ та на адресу Сполучених Штатів, які начебто розраховують зберігати свої ядерні відходи в українських сховищах, Джон Гербст відповів:


“Ці звинувачення зовсім необґрунтовані. Фірма “Холтек” має чудову репутацію як одна з провідних фірм саме у галузі зберігання ядерних матеріалів. І близько п’ятдесяти відсотків усіх контейнерів для зберігання ядерних матеріалів у нас вироблені саме фірмою “Холтек”. Ця фірма також продає свої контейнери до понад п’ятдесяти країн світу. І ця фірма у нас ніколи не мала проблем зі своєю продукцією. На мій погляд ця оборудка служить інтересам України. Тому що ця оборудка коштуватиме Україні приблизно двісті – двісті п’ятдесят мільйонів доларів. Зараз Україна платить Росії понад сто мільйонів доларів на рік за зберігання ядерних матеріалів. Йдеться про зберігання тільки українських ядерних матеріалів, не про зберігання матеріалів з інших країн. Я вважаю ці звинувачення ще одним прикладом ненадійного фундаменту для бізнесу тут в Україні.”


Пан Гербст також висловив точку зору США на можливість вироблення в Україні елементів тепловиділення для атомних електростанцій:


“Ми розуміємо що технологічна здатність України у цій галузі є високою. Але ми вважаємо що було б значно краще якби Україна не розвивала саме цю можливість. На наш погляд вже достатня кількість країн має цей потенціал і тому краще щоб Україна отримувала необхідні їй матеріали з тих країн, які зараз їх виробляють. Це наш загальний підхід. Я маю на увазі що ми так само вважаємо у відношенні усіх інших країн, які не виробляють ці ядерні матеріали” – зазначив Надзвичайний і Повноважний посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джон Гербст.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2924. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект