НОВИНИ

23.02.2006 | Івченко готовий позиватися з Туркменістаном у Стокгольмі
Джерело - Українські новини

Голова правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Олексій Івченко вважає за можливе оскаржити в Стокгольмському арбітражному суді можливе підняття ціни на газ Туркменістаном 2006 року, передають Українські новини.


 


"Якщо з нами хтось має бажання говорити мовою не правовою і не юридичною, не на основі договорів - ми будемо працювати зокрема й у Стокгольмі", - сказав він.


21 лютого "Нафтогаз України" заявив про виконання своїх зобов’язань перед Туркменістаном щодо оплати за постачений в Україну газ у відповідь на вимогу Туркменістану сплатити 158,9 млн. доларів боргу за туркменський газ.


Івченко вважає позицію Туркменістану, щодо заборгованості України за газ спробою підняти на нього ціну у вересні-жовтні 2006 року.


"Позиція Туркменістану продиктована бажанням підняти ціну в черговий раз... ці дії є підготовкою до такого сценарію - підняття ціни в 9-10 місяці", - сказав він.


Крім того, Івченко повідомив, що Туркменістан не має права в однобічному порядку піднімати ціну на газ.


"Ми вважаємо, що для підняття ціни ніяких підстав немає, а самого бажання однієї сторони дуже мало, щоб ми погодилися", - сказав Івченко.


За його словами, на зустрічі української делегації в Туркменістані з Президентом Сапармуратом Ніязовим, з туркменського боку не звучало пропозицій про підняття ціни.


Міністр закордонних справ Борис Тарасюк (за рішенням ВР від 10 січня ц. р. - в. о.) вважає, що Туркменістан звинуватив Україну в несплаті за постачений газ для того, щоб самому відійти від виконання зобов’язань перед Україною про подальші постачання.


У свою чергу, Україна заявила про намір відмовитися від прямого постачання туркменського газу у разі його подорожчання.


У грудні прем’єр-міністр Юрій Єхануров прогнозував погашення Україною всіх заборгованостей, що накопичися з 1994 року, за постачений туркменський газ, до квітня 2006 року.


Україна домовилася купити в Туркменістану 40 млрд. куб м газу по 50 доларів/тис. куб. м у першому півріччі 2006 року і по 60 доларів/тис. куб. м у другому.


Раніше Україна домовилася купувати в Туркменістану 40 млрд. куб м газу по 50 доларів/тис. куб. м у першому півріччі 2006 року і по 60 доларів/тис. куб. м у другому.


СП "Укргаз-Енерго" зареєстровано


Івченко також повідомив, що спільне україно-російське підприємство "Укргаз-Енерго" створене Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" і "РосУкрЕнерго" 2 лютого для постачання імпортованого газу українським підприємствам, зареєстровано в Києві.


Але він не уточнив дату реєстрації.


"Точної дати не пам’ятаю, може, тиждень, може, два тому, може півтора, але вже зареєстровано", - сказав Івченко.


Івченко зазначив, що СП поки що не почало працювати, тому що не отримало ліцензії на право діяльності в Україні від Національної комісії з регулювання електроенергії.


Відповідаючи на питання, чому ще не отримано ліцензію, Івченко зазначив, що поки що не надано НКРЕ всіх необхідних документів.


"Усе йде в робочому порядку. Поки що не всі документи надано, щоб видати ліцензію", - сказав він.


Івченко також додав, що надання ліцензії СП має завізувати Кабінет Міністрів, тому що рішення про створення СП ухвалювали на засіданні уряду.


Говорячи про можливу заміну "РосУкрЕнерго" в СП, Івченко зазначив, що прем’єр-міністр Юрій Єхануров уже написав відповідного листа на ім’я російського прем’єра Михайла Фрадкова, і тепер чекає офіційної відповіді російської сторони.


Разом із тим, він додав, що поки що українська сторона має усну заяву Міністра промисловості й енергетики Росії Віктора Христенка, що російська сторона не має наміру змінювати свого представника в СП.


Івченко також зазначив, що, незважаючи на реєстрацію СП, його засновників можна замінити на інші компанії за взаємною згодою сторін.


Юрій Єхануров прогнозував, що "Укргаз-Енерго" почне працювати до 19 лютого.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект