НОВИНИ

22.02.2006 | "Нафтогаз" заявляє про виконання своїх зобов’язань перед Туркменістаном
Джерело - УНІАН

Станом на 17 лютого 2006 року загальне сальдо розрахунків за туркменський газ за зобов’язаннями, термін оплати яких уже настав, складає $10,99 млн. в інтересах НАК "Нафтогаз України".


 


Про це повідомили у прес-центрі НАК "Нафтогаз України".


У повідомленні зазначається, що на 17 лютого заборгованість України за газ перед Туркменістаном, термін погашення якої минув, складає $77,35 млн., у т.ч. грошима - $46,85 млн. ($30,07 млн. - термін оплати до 19 лютого 2006 року; $16,78 млн. - термін оплати до 31 січня 2006 року); товарами - $30,5 млн. (термін відвантаження - до 1 січня 2006 року).


Разом з тим, до 7 січня 2006 року НАК "Нафтогаз України" здійснила передоплату за постачання туркменського природного газу на суму $88,34 млн., але туркменська сторона газ для української сторони не поставила.


"У загальному балансі з постачань туркменського природного газу і з розрахунків за нього НАК "Нафтогаз України" свої зобов’язання виконала", - сказано у повідомленні.


Крім того, НАК "Нафтогаз України" має виконати зобов’язання з товарних постачань перед туркменською стороною на суму $106,2 млн., термін виконання  яких ще не настав, що передбачено двосторонніми договірними документами. З них : $79,83 млн. - товарні постачання, по яких туркменська сторона не розподілила квоти між міністерствами і відомствами Туркменістану і постачання по яких НАК "Нафтогаз України" здійснювати не могла; $21,65 млн. - термін відвантаження до 1 квітня 2006 року; $4,72 млн. - термін відвантаження до 1 серпня 2006 року.


У неділю, 19 лютого, відбулася телефонна розмова Президентів України і Туркменістану, під час якої Сапармурат Ніязов заявив, що борг України за поставлений туркменський газ складає $158,9 млн., причому з них тільки за 2005 рік - $143,3 млн.


Коментуючи обвинувачення Туркменістану, міністр закордонних справ України Борис Тарасюк заявив, що, на його думку, Туркменістан звинуватив Україну в несплаті поставленого газу для того, щоб самому відійти від виконання зобов’язань перед Україною щодо подальших поставок.


17 лютого звільнений Верховною Радою з посади виконуючого обов’язки міністра палива та енергетики Іван Плачков і голова правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Олексій Івченко відбули до Туркменістану для переговорів щодо постачаннях газу в Україну.


Виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Юрій Єхануров прогнозує у березні візит в Україну Президента Туркменістану Сапармурата Ніязова, а також підписання під час його візиту угоди про постачання туркменського газу в Україну на 25 років - до 2031 року.


Україна домовилася купити у Туркменістану 40 млрд. куб. м. газу за 50 доларів/тис. куб. м. у першому півріччі 2006 року і за 60 доларів/тис. куб. м. у другому.


У жовтні 2005 року Україна і Туркменія підписали протокол "Про проведення розрахунків за постачання в Україну туркменського природного газу".


Наприкінці грудня прем’єр-міністр України Юрій Єхануров заявив, що у першому кварталі 2006 року Україна погасить залишок боргу перед Туркменією, (що утворився), починаючи з 1994 року.


За його словами, розрахунки за туркменський газ відбуваються згідно з графіком, недопоставка товарів буде перекрита грішми. При цьому Єхануров уточнив, що з туркменською стороною досягнута домовленість про те, що товари, що технологічно не могли бути поставлені в Туркменію цього року, будуть відправлені протягом перших двох місяців наступного року.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9450. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект